1st question: 26 miles per gallon
2nd question: 4 miles per hour
3rd question: The 5 bags of pretzels is the lower unit price.
Hope this helps!
Answer:
-3
Step-by-step explanation:
Hi There!
Answer:
A.)$15.96
Step-by-step explanation:
3 1/3 * 2.99 = 9.96666666667
1 1/2 * 3.99 = 5.985
9.9666666666 + 5.985 = 15.9516666667 = $15.96
Hope This Helps :)
Answer:
520
Step-by-step explanation:
If this answer helped you then please consider marking this as brainliest and like this respone :)