200+40=240
each train cost 10
take 240/10=24trains
Answer:
113.04
Explanation:
So, the formula is C=pi x d
Once you substitute in the number given the equation is now .. C= pi x 36
36 x 3.14=113.04
Therefore, the circles circumference is 113.04
A. The volume is 8 times more
b. The volume is 27 times more
c. The volume is 64 times more
Answer:I'm pretty sure it would be C but that might be wrong
Step-by-step explanation:
127.40/26 = $4.90 per pound
18 * 4.9 = $88.20
It would cost $88.20