1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
umka21 [38]
3 years ago
9

Plzzzzzzzzzzz help i will give brainliest

Mathematics
1 answer:
lara [203]3 years ago
3 0

Answer:

Below.

Step-by-step explanation:

IQR is the same

Number of data points is the same.

Mode - can't tell

Range - different

First quartile - same

Median - different.

You might be interested in
Find the solution to the inequality -0.3x-5<6.7.
I am Lyosha [343]

Answer:

x > -39

Step-by-step explanation:

-0.3x < 6.7 + 5

-0.3x < 11.7

divide by -0.3

Answer is x > -39

6 0
3 years ago
1) 5(h + 9) = 55 Distribute _____ to everything in parentheses.
NikAS [45]
9 + h = 55/5
9 + h = 11
11 - 9 = h
2 = h

The opposite of addition is subtraction, Subtract 9 from both sides, The opposite of multiplication is division, divide both sides by 5 is the first step, and final answer is h = 2.
8 0
3 years ago
You work in an assembly line. The company determines that the average employ can assemble 4 radios in 90 minutes . For one shift
coldgirl [10]
This is not correct. It is not taking into account the 150 employees.
6 0
3 years ago
Please help, any help would be appreciated.
k0ka [10]

Answer:

160,170 and 240,250

Step-by-step explanation:

sorry if wrong

3 0
2 years ago
The scores of the first 6 competitors in a
Kipish [7]

the Answer is -1 think

8 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Suppose that a company has just purchased a new computer for $1500 The company chooses to depreciate using the straight-line met
    6·1 answer
  • PLEAAASE ANSWER ILL GIVE BRAINLY conjunction or disjunction: −7 &lt; x – 3 ≤ 6
    8·1 answer
  • You have just been paid for mowing nine lawns, and you earned $7 per lawn. If you were paid $9 per lawn, how many lawns would yo
    12·1 answer
  • In this diagram, how many points are coplanar with points A, B and R?
    8·2 answers
  • A $40.00 shirt has a sale tax rate of 8%
    7·1 answer
  • I need help with this one
    10·2 answers
  • A 32-cup container of disinfectant costs $31.68. What is the price per quart?
    6·1 answer
  • Please help me ASAP!!!
    14·1 answer
  • Right please no link or bot
    13·2 answers
  • Find the perimeter. Simplify your answer.
    6·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!