1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Vika [28.1K]
3 years ago
12

Please helpppp fasttt please explain because i dont know how to do this

Mathematics
1 answer:
Dvinal [7]3 years ago
4 0

Answer:

4

Step-by-step explanation:

You might be interested in
16% of ____ shirts are 44<br> How many shirts are there?
yawa3891 [41]
I don’t know, I forgot how to solve problems like this, look it up
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
The value of m is a distance of 3 1/2 units from -2 on a number line which number if any could be a value of M
Verizon [17]

Answer:

100

Step-by-step explanation:

8 0
2 years ago
How do you find a rate of change
ddd [48]
Consider the line y = 2x + 1, shown at the right. Notice that this slope will be the same if the points (1,3) and (2, 5) are used for the calculations. For straight lines, the rate of change<span> (slope) is constant (always the same). For every one unit that is moved on the x-axis, two units are moved on the y-axis.hope this helped. </span>
5 0
3 years ago
Find the slope of the line that passes through (4,-5) and (-2,9)
stiks02 [169]

Answer:

C) -7/3

Step-by-step explanation:

m=(y2-y1)/(x2-x1)

m=(9-(-5))/(-2-4)=(9+5)/-6=14/-6

simplify -14/6 to -7/3

4 0
2 years ago
The measure of angle
igor_vitrenko [27]
Answer:
120 degrees

Explanation:
Opposite angles (angles that are on opposite sides of an intersection) are equal to each other. Because angle 2 and 120 degrees are opposite angles, angle 2 is equal to 120 degrees.

I hope this helped if it did, a brainliest would be much appreciated:)
8 0
3 years ago
Other questions:
  • Whats 1+100,920x829+93
    6·2 answers
  • Find 47.4% of the number 22
    8·2 answers
  • Jane wants to add chocolate chips to her trail mix. A 3-pound bag of chocolate chips costs $3.22. What is the unit price?
    8·2 answers
  • Which fraction is bigger 11/15 or 13/20 using lcm?
    15·1 answer
  • There is a bag filled with 5 blue and 6 red marbles.
    9·2 answers
  • 10x-15=-8x+21 solve this equation
    15·1 answer
  • Can anyone help me solve this?
    15·2 answers
  • Answer asap for brainliest
    9·1 answer
  • State the following characteristics of the parab-
    12·1 answer
  • there are 18 boys and 24 girls who want to participate in the trivia challenge. if each team must have the same number of boys a
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!