1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Triss [41]
2 years ago
6

C) 0.090909

Mathematics
1 answer:
Natasha_Volkova [10]2 years ago
3 0

Answer:

I think its D

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Can someone please help me, thanks!!
krok68 [10]
6)
3(n + 4)  < - 62

8) 

   n/3  -  2

hope it helps


4 0
3 years ago
Which expression is equivalent to the given expression 10q + 5
Mice21 [21]
<span>10q + 5 = 5q + 5q + 5

so
answer is 
</span><span>
A. 5q+5q+5</span>
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
An 18 ounce box of cereal costs $2.76. How many ounces should a box priced at $2.07 contain?
Darya [45]
First you find the unit rate. (Divide 2.76 by 18)
You will find out that each ounce costs $0.15

Then divide 2.07 by 0.15.

The answer is 13.8 ounces.

5 0
3 years ago
What is the maximum percentage of net spendable income that should be set aside for transportation?
pychu [463]
A. 15% the maximum percentage of the spendable income that should be set aside for transportation is 15%.
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Simplify the expression 3/4÷-5/6
Natalka [10]

Answer: the answer to this is 9/10

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • 2*5(6–8)7-8(58-7) please help my solve
    14·1 answer
  • What is the solution set for the equation (2x-1)(x+5)=0
    8·2 answers
  • Please help meeee with this problem
    13·2 answers
  • Would you rather drink orange juice, expecting it to be milk, or drink milk expecting it to be orange juice?
    13·2 answers
  • 13 is one third of a number m
    6·1 answer
  • Order the following numbers from least to greatest.<br><br> 0.51 <br><br> √5<br><br> 5.1% x 10^-3
    10·2 answers
  • You want to get a job to earn at least $120 per week, but you can not work more than 18 hours a week. There is online work you c
    5·1 answer
  • HEEEEELP ASAP!!!!! I need this to graduate!!!!!!!
    7·2 answers
  • Slove for x<br> Show all work
    15·2 answers
  • Between which x-values and y-values does the cluster lie
    8·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!