6)
3(n + 4) < - 62
8)
n/3 - 2
hope it helps
<span>10q + 5 = 5q + 5q + 5
so
answer is
</span><span>
A. 5q+5q+5</span>
First you find the unit rate. (Divide 2.76 by 18)
You will find out that each ounce costs $0.15
Then divide 2.07 by 0.15.
The answer is 13.8 ounces.
A. 15% the maximum percentage of the spendable income that should be set aside for transportation is 15%.
Answer: the answer to this is 9/10
Step-by-step explanation: