1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Sedbober [7]
3 years ago
12

How to estimate the quotient of 49.3 divided by 6

Mathematics
1 answer:
prisoha [69]3 years ago
5 0
That would be 8 because the answer is 8.21 and you round down to 8
You might be interested in
What is the answer to this equation-5=X+X-5
Goryan [66]
I would think x is equal to 0, since 0-5=-5, and of course 0+0=0
5 0
4 years ago
HOW IS A BABY DOG MADE IS IT A MOMMY DOG OR A DADDY DOG THAT DOES THE PRODUCEING ALSO WHAT IS THE SUM OF 8 ON THE GRAPH
andreyandreev [35.5K]
Dhshjdjdbsndnndndjdndndndnbdhshdhdjsjsnshshsjsjdjdjdhdxhdbjdjdhdndndbdbsbsnsnsjsisosksjsnndjdjsjd
4 0
3 years ago
Do these pairs of values (x and y) represent two quantities that are
Sedbober [7]

Answer:

d

Step-by-step explanation:

3/5 is equal to .6. however it can be simplified from 6/10, 9/15, etc

but 4/6 cannot be simplified to 2/5

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
A demon possessed woody and turned him into a monster!
Mandarinka [93]

Answer:

Ë

Step-by-step explanation:

Im literally going to poop my pants that is SO scawwwy. I deserve compensation for this. My lawyers are coming after you

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
3 pens cost $2.70. What is the cost per pen?
marissa [1.9K]
2, 70$ : 3 = 0, 9o $The total cost for each pen 
_____________
3 0
3 years ago
Other questions:
  • Please help and also what is the measure of m
    9·2 answers
  • Lisa made $286 for 13 hours of work. at the same rate, how many hours would she have to work to make $242 ?
    14·1 answer
  • A two congruent sides of an isosceles triangle each measure 3b^2 + 2 centimeters the third side measure 4b-5 centimeters what is
    11·1 answer
  • Chris drove 265 miles using 10 gallons of gas. At this rate, how many gallons of gas would he need to drive 424 miles?
    5·1 answer
  • Y to the power of 3=64
    12·2 answers
  • HELP PLEASE IM STUCK!!!!!
    5·1 answer
  • Expression A: 2x+ 2 Expression B: 1 + 2x + 1 Which statement can be used to show that these expressions are equivalent? A. Each
    8·1 answer
  • Melissa lives on a street with 1 yellow house, 3 blue
    14·1 answer
  • Please help this is a timed test!
    12·1 answer
  • Im so confused please help!!
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!