1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Zina [86]
3 years ago
8

Plz help!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mathematics
1 answer:
Harrizon [31]3 years ago
8 0
You at the photos and what you see put it down and what you know put it down
You might be interested in
Arnold takes 12 minutes to swim 10 lengths of a pool whose length is 50 meters. If he swims at a constant speed, how long does i
Phoenix [80]
It will take him 240 min and if u convert that it will take him 4 hours
5 0
2 years ago
*27. Jane has -$30 in her bank account, her electric company charges her her monthly bill of
Lorico [155]

Answer:

-$173

Step-by-step explanation:

-30-128=-158 \\ \\ -158-15=-173

8 0
2 years ago
What is the unit rate of 8 miles and 92 minutes?
Alinara [238K]
11.5 minutes per mile
5 0
3 years ago
PLS HELP ASAP<br><br> Which number is less? 3/5 OR 0.53
kotykmax [81]

Answer:

0.53

Step-by-step explanation:

53/100<60/100

3 0
2 years ago
Read 2 more answers
7x + 10y = 36<br><br> Y= 2x + 9
gizmo_the_mogwai [7]

Answer:

(-2,5)

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Other questions:
  • The ratio of the longer side of a rectangle to its shorter side is 4 to 3. If the shorter side of the rectangle is 21ft, what is
    13·2 answers
  • Sophia has an ear infection. The doctor prescribes a course of antibiotics. Sophia is told to take 500 mg doses of the antibioti
    12·1 answer
  • Help please need help with this stuff thank you again for helping
    15·1 answer
  • Is it possible to have a solution that has 1 real and 1complex root?
    12·1 answer
  • What is the answer to this
    6·2 answers
  • Kayla bought three pounds of strawberries for $14.40 what is the price in dollars per ounce of strawberries.
    14·1 answer
  • Evaluate 7x + 3y when x = 2 and y = 4​
    9·2 answers
  • Dana takes a sheet of paper and cuts from one corner to the opposite corner, making two triangles. If the piece of paper is 8 in
    6·1 answer
  • I will give brainliest and A LOT OF POINTS please help!!!!!!!!!!!!!!!!!
    15·1 answer
  • NEED HELP ASAP<br>Write an explicit formula for an, the nth term of the sequence 22, 20, 18,....​
    13·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!