1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Natalija [7]
2 years ago
7

Help please WILL GIVE BRAINLEIST

Mathematics
1 answer:
JulsSmile [24]2 years ago
6 0

Answer:

D. 0.85

Step-by-step explanation:

divide 6 by 5.10

You might be interested in
A survey is conducted to find out the average number of hours
riadik2000 [5.3K]

Americans work an average of 34.4 hours per week. The average hours per week worked varies based on gender, marital status, and race.

5 0
2 years ago
Which expression is equivalent to (-3)x+ (-3) (-12)?
julia-pushkina [17]

Answer:

A

Step-by-step explanation:

gimme brainliest

6 0
2 years ago
Add 620 grams to 3.7 kilograms.give your answer in kilogram
Alla [95]
3.7kg is also equal to 3700 grams
3700+620 grams
= 4320 grams
= 4320/1000 kg
= 4.32 kg
3 0
2 years ago
Read 2 more answers
Is 9x=270 addition property of equality or symmetric property?
Ede4ka [16]
This is the symmetric property, for you divide 9 to both sides to get x, instead of adding (addition property of equality)

So symmetric property should be your answer
Hope this helps
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
A new LED light bulb uses 10 watts of power. Since energy = power × time , then the energy used for this light bulb can be found
sergiy2304 [10]

9514 1404 393

Answer:

  150 Wh

Step-by-step explanation:

We know the energy per bulb is 10 Wh per hour, so the total energy used by 3 bulbs in 5 hours is ...

  (10 Wh/(bulb·hour))×(3 bulbs)×(5 hours) = 10·3·5 Wh = 150 Wh

5 0
2 years ago
Other questions:
  • Solve (5b/4a)+(b/3a)-(3b/a)
    6·1 answer
  • A jar of jelly that weighs 4.25 Oz cost $2.89 what is the cost of 1 oz of jelly
    10·1 answer
  • Please help, I will give thanks and 5 stars. I beg for an answer, since I have worked on this question for 2 hours, yet my effor
    12·2 answers
  • What is the constant of proportionality in the equation y=5x
    11·2 answers
  • What property is x2+2x=2x+x2
    13·2 answers
  • How will put39,477 on number line nearest 1000
    12·1 answer
  • Which expression is equivalent to 1.5x + 12 + 4x?
    6·2 answers
  • The diameter of a small grain of sand is about 0.00002 meters, which can be written as 2•10^n
    15·2 answers
  • A can of juice is 6 inches high, and its base has a diameter
    12·1 answer
  • 3. -1867-6(171-6)+5<br> Do y’all know the answer ?
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!