You would have to divide $16.76 by 4 to find out how much 1 gallon costs and after that multiply the amount a gallon costs by 7 to get your answer
It’s is Wright and you are going to come at the park tomorrow at night and then we can go tomorrow we
3/4 miles
work:
1/3 x 4 = 4/12
4/12 + 5/12 = 9/12(answer)
9/12 ÷ 3 = 3/4(simplified)
Answer:
Rookie number my mans
Step-by-step explanation:
20 divided by 15/16 is 64/3
which simplified is 21.333....
but 64/3 turned into a mixed fraction is 21 1/3
Answer:
C
Step-by-step explanation:
1. press 9
2. then the exponet key
3. then press 6
4. finally press the equal sign (=)