1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
dedylja [7]
2 years ago
6

What is a dickv pls tell me

Mathematics
2 answers:
nignag [31]2 years ago
8 0

Answer:

I have no clue....lol you might want to look it up

ahrayia [7]2 years ago
5 0
A duck is a penis !!
You might be interested in
What is the value of x to the nearest tenth?
baherus [9]
Answer:
x
≈
16

Explanation:
Remember Sine of an angle is
opposite side
hypotenuse

So let the hypotenuse be
x
:
sin
(
47
°
)
=
opposite side
x

sin
(
47
°
)
=
12
x

To solve for
x
, divide
sin
(
47
°
)
by
12
:
x
=
12
sin
(
47
°
)

x
≈
16
3 0
2 years ago
Just answer the questions please
Evgesh-ka [11]

Answer:

1)( y= 0.12 * x )             y(dependent) , x(independent)                                                                     2)  x=150 : y=18  /  x=300 : y=36  / x=450 : y=54  /  x=600 :   y=72  /  x=750 : y=90 / x=900 : y=108                                                                                                  3) 300+750+1050=2100 pound

 2100*0.12=252 pound food they need to eat in each day

252*7=1764 pound in each month

7 0
3 years ago
Which expressions have a value of 15 when<br> S = 15
stich3 [128]

what are the answer choices?

5 0
2 years ago
Read 2 more answers
3(4 + Зр)<br> How do u solve this?
xxTIMURxx [149]
12 + 9p distribute the 3
3 0
2 years ago
Which sentence contains an inappropriate shift in tense?
Montano1993 [528]
C. Hummingbirds are hovering over the geraniums while caterpillars munched leaves.

This is because the tense of the hummingbirds is in the "ing" form, while the tense of the caterpillars is in past tense, or the "ed" form.  Because these tenses do not agree, it is an inappropriate shift in verb tense.

7 0
3 years ago
Other questions:
  • A 50 lb bag of grass seed cost $222.50 find the unit cost per lb of this grass seed
    9·1 answer
  • Asia has $15.45 to buy chips for a party. Each bag costs $2.13. How many can she buy?
    7·2 answers
  • The surface area S of a cube is equal to the sum of the areas of the 6 square faces that form the cube. We want to paint the cub
    10·1 answer
  • A Pharmacist whishes to mix a solution that is 6% Minoxidil. She has on hand 100 ml of 4% solution and wishes to add some 8% sol
    5·1 answer
  • How to write the sum of b and 10 is equal to 24
    8·1 answer
  • Solve by substitution <br> Y=-3x-14<br> -2x-y=9
    5·1 answer
  • Please help me please thank you sm in advance
    14·2 answers
  • PLEASE HELP ASAP ILL GIVE BRAINLIEST
    14·1 answer
  • Can someone plz help me ?
    14·1 answer
  • A:45<br> B:60 <br> C:90<br> D:180
    8·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!