1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Yuki888 [10]
3 years ago
14

If 15 books cost $90, what is the unit price?

Mathematics
2 answers:
Radda [10]3 years ago
5 0

Answer:

b

Step-by-step explanation:

____ [38]3 years ago
5 0

Answer:

Step-by-step explanation:

B

You might be interested in
Mariah025 answer here please
larisa [96]

Answer:

wht

!?

............

..............

..

.

4 0
3 years ago
Yolanda needs 5 pounds of ground beef to make lasagna for a family reunion. One package of ground beef holds 2 1/2 pounds. Anoth
jonny [76]
You can find the answer by adding the two packages and subtracting them by 5. 
2 1/2+2 3/5=5 1/10
5 1/10-5=1/10

Yolonda will have 1/10 left over. 
4 0
3 years ago
Which one of the following is NOT equal to the others?
irina1246 [14]

Answer:

.03

Step-by-step explanation:

.03 would be 3% where all the others are 30% hope this helped!

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
X+(-4)=-12 Solve the equation and enter the value of x below
Tpy6a [65]

Answer:

x = -8

Step-by-step explanation:

<u>Step 1:  Add 4 to both sides </u>

x + (-4) = -12

x - 4 + 4 = -12 + 4

x = -8

Answer:  x = -8

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Which of the following numbers are whole numbers
Firdavs [7]

Answer:

B - 2469 and F - 183

Step-by-step explanation:

B and F are whole numbers because they don't have any decimal places.

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Long division 7÷688 remainder of what and the answerand what steps how to do it
    14·1 answer
  • What pattern do you see in the powers of 4?
    14·2 answers
  • Which values for A and B will create infinitely many solutions for this system of equations
    5·1 answer
  • The sizes in the above sequence make a geometric sequence. What is the ratio of the <br> sequence?
    15·1 answer
  • Use the quadratic formula to solve 2x^2 -1 = 7x, and then verify your answer by graphing​
    10·2 answers
  • WILL GIVE BRAINLIEST!
    6·1 answer
  • I can't figure it out. <br>2x+2y=2<br>-4x+4y=12<br>​
    14·1 answer
  • You are trying to decide whether to use Uber or Lyft during a vacation. Uber charges $3 to pick up plus an additional $0.25 for
    9·1 answer
  • Subtracting fractions
    9·2 answers
  • If you had a bowl of marbles and toothpicks, how can you separate the marbles and toothpicks without touching them using one of
    11·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!