1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
nadya68 [22]
3 years ago
11

7

Mathematics
1 answer:
Ksenya-84 [330]3 years ago
3 0
17%

17/100 = .17
Which is 17%
You might be interested in
Melissa had $20 to purchase candy for a party. She purchased 3.6 pounds of candy that cost $2.50 per pound. How much money does
sammy [17]

Answer:

1738

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
HELP ME PLEASE I"M FAILING
astra-53 [7]

Answer:

VX = 4n +7

explanation:

the equation is VX = n + 7 + 3n, all you need to do is add the n variables and get VX = 4n + 7.

3 0
2 years ago
Read 2 more answers
A torch and a battery cost £2.50 altogether. The torch costs £2.00 more than the battery.
Hitman42 [59]

Answer:

1/5

Step-by-step explanation:

To find what fraction of the total price the battery is, we need to find out how much the battery alone is first.

Since the battery and torch together are £2.50 and the torch is £2.00, we can find the price of the battery by subtracting the total price to the price of the torch.

Battery Price = £2.50 - £2.00

Battery Price = £0.50

The fraction value of the torch is:

2.00 of 2.50 = 4/5

That then leaves us with:

0.50 of 2.50 = 1/5

To check we need to add the two fractions together.

1/5 + 4/5 = 5/5 or 1

6 0
2 years ago
May someone please me
sergejj [24]
If you convert 62 kilograms to lbs it will give you 136.687 lbs
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
The diameter of a circle is 12 mm. what is its radius?
MrMuchimi

Answer:

6mm

Step-by-step explanation:

radius = 1/2 of diameter

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • When Mary and jack bought their house,their property taxes were $2650 annually. After 8years, their property taxes are now $5035
    7·1 answer
  • Find the value of X in the image above.
    13·1 answer
  • Randy bought 4 candy bars for 4.28 what is the cost per bar
    5·2 answers
  • If f(x) = x+8 and g(x)= -4x - 3 find (f-g) (x)
    6·1 answer
  • Halp thank uuuuu :3
    9·2 answers
  • A parallelogram has one side that is 4 centimeters long and one side that is 6 centimeters long what is the perimeter of the par
    9·1 answer
  • Henry wants to buy a coat that has an original price of $125. During an upcoming sale, the price of the coat will be reduced by
    11·1 answer
  • Is this congruent by SSS, SAS, AAS, ASA? :0000
    12·1 answer
  • Nedd this ASAP!!<br><br><br> THANKS!
    5·2 answers
  • ASAP PLEASE
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!