1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
frez [133]
3 years ago
12

Mr Mushnik is 47, his twin brothers are 56 and his twin sisters are 59.

Mathematics
1 answer:
anastassius [24]3 years ago
4 0

Answer:

362 is the answer

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Look at the table showing prices of different items at a store.
kati45 [8]

The types of items that cost less than $3.75 per item are Paperbacks and notebooks.

<h3>How do we determine the price of a unit item in a word problem?</h3>

The price of a unit item can be determined by dividing the total price by the number of units sold.

Given that:

Paperbacks sold 3 units for $10.65;

  • 1 unit will be sold for = $10.65/3 = $3.55

Notebooks sold 4 units for $14.36;

  • 1 unit will be sold for = $14.36/4 = $3.59

Puzzles sold 3 units for $11.85;

  • 1 unit will be sold for = $11.85/3 = $3.95

Picture frame sold 4 units for $15.20;

  • 1 unit will be sold for = $15.20/4 = $3.80

Therefore, from the above calculations, we can conclude that the types of items that cost less than $3.75 per item are Paperbacks and notebooks.

Learn more about calculating the unit price of an item here:

brainly.com/question/5028370

#SPJ1

6 0
2 years ago
What is the slope and y-intercept of this line?
garik1379 [7]

Answer:

I'm not sure but i thinks it's

Slope = -1/2

Y intercept = 7

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is the slope if the form is y=-x-6
Irina-Kira [14]

The slope will be -1

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Which of the following is the complete factorization of the polynomial below?
Kipish [7]

Answer:

The answer is C :) (x + 1)(x-3)(x-5)

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Solve the equation. g-4=13
Jobisdone [24]
Pretty sure the answer is that g=17
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Solve for X pleaseeee
    13·1 answer
  • Brian is planning to donate 13% of his income to charity. His weekly paycheck is $667.63. How much does Brian plan to donate?
    9·2 answers
  • At one store, Matt saved $15 with a coupon for 30% off his total purchase. At another store, the 24$ he spent on books is 48% of
    14·1 answer
  • 6-3p&gt;= -9 solve the inequality
    14·1 answer
  • The bike portion of an ironman competition is 112 miles. Your friend says that if you continue to bike at this pace, you will be
    11·1 answer
  • Question: is 1 &gt; 0.99999999...?<br>Prove algebraically.
    7·1 answer
  • Classify the following angle. 28. I WILL GIVE BRANLIEST!!!!!! RATE AND VOTE!!!!HELPP
    8·1 answer
  • Juliana wants to find the mass of a watermelon. what unit should she use?
    14·1 answer
  • Which triangle is a translation of triangle P?
    9·1 answer
  • What is the product of 187 x 70?
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!