1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Ghella [55]
2 years ago
9

Jonah studied for 3 hours longer than sierra. he also studied for 3 times as many hours as william. these relationships are show

n on the graphs below. which statement is true if jonah studied for 6 hours.
PLEASE HELP

Mathematics
1 answer:
Butoxors [25]2 years ago
4 0

Answer:

i dont know Sierra studied for 7 and William studied for 3

Step-by-step explanation:

You might be interested in
The length of a rectangle is 3 inches longer then twice its width, where w is the width of the rectangle the area of the rectang
vaieri [72.5K]
A = w(2w + 3)
90 = 2w^2 + 3w
2w^2 +3w - 90 = 0
(w-6)(2w+15) = 0        (TRINOMIAL FACTORING)
w = 6 inch                   ( it can't be -15/2 because lengths can't be negative)
l = 2w + 3
  = 15 inch
6 0
3 years ago
Which of the following is a universal defense to liability for payment on a negotiable instrument? a. Antedating the instrument
r-ruslan [8.4K]

Answer: F. Forgery

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
Find the ratio of the 16 hours to 1 day<br>​
VARVARA [1.3K]

Answer:

24 hrs= 1day

Ratio 16:24 or 2:3

7 0
2 years ago
Hy , anyone here............!​
Ymorist [56]

Hiya

Many are here.........

6 0
2 years ago
Read 2 more answers
Twenty states in a country have​ four-star hotels. Assume the country has 50 states.​ (a) What fraction of the states can claim
marissa [1.9K]
1) 20/50, 4/10, 2/5 of the states can claim at least one four star hotel.
2) 30/50,6/10,3/5 of the states are without a four star hotel.

Please vote my answer brainliest. thanks!

8 0
2 years ago
Other questions:
  • Compare the value of the 3 in 6300 and 530
    7·1 answer
  • Is 4x + the square root of y = 12 a linear function
    15·1 answer
  • 10cm 2years what is the unit rate as height per year
    12·1 answer
  • Mack thinks that natural numbers are a subset of irrational numbers. Is Mack correct?
    15·1 answer
  • It cost $1.25 for half a pound of birdseed . What is the unit rate and what does it represent
    13·1 answer
  • ?/6 &lt; 1/2 whats the missing number
    5·1 answer
  • Help pls also can you explain how to do this if not it’s okay
    7·1 answer
  • PLZZZZZZZZZZZZZZZ HELPPPPPPPPPPPPPPP
    12·1 answer
  • A carpenter is putting a skylight in a roof. If the roof measures 10 + 8 by 8 + 6 and the skylight measures + 5 by 3 + 4, what i
    7·1 answer
  • Why does -2(x + 3y) = 18 equal y=-3-x/3? Please helppp
    9·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!