Answer:
i have the same question
Step-by-step explanation:
Jayce sold 28 bc $210/84 bars = $2.50 per bar. $70/2.50 = 28 bars
Answer:The answer is eight electrons
Step-by-step explanation:
Answer:
Simplifying 6x * 3y * 9x2y4 Reorder the terms for easier multiplication: 6 * 3 * 9x * y * x2y4 ... When you enter an expression into the calculator, the calculator will simplify the ... For addition and subtraction, use the standard + and - symbols respectively.
Step-by-step explanation: