1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Vikentia [17]
3 years ago
15

lamar has completed 36 deliveries so far this week. he needs to make 45 deliveries for this week. what percentage of his deliver

ies has Lamar completed?
Mathematics
2 answers:
grigory [225]3 years ago
4 0
80% of deliveries were completed by Lamar!
zvonat [6]3 years ago
4 0

Answer:

80

Explanation:

36 ÷ 45 × 100 = 80

i hope this helps! :D feel free to comment if you need to clarify anything.

You might be interested in
Write 2 expressions that are equivalent to the given expression <br> 4(m+3+5m)
DaniilM [7]
OK you can switch the 3 and 5 around and another is you can switch the 4 and 3.

3 0
2 years ago
Read 2 more answers
Which equation could be used to find the cost of each Apple? 4x+3(0.89)=$7.15 , 3x+4(0.89)=$7.15 , $7.15-3x=0.89 , or 4x-3(0.89)
Dmitry_Shevchenko [17]

Step-by-step explanation:

wkskwkkwkwiwwwwsisiiqoqnznqiqw

5 0
3 years ago
The original price of the shirt is $50 but you paid $30 for it on sale what was the percentage change in price
marissa [1.9K]

Answer:

20%

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
4 For the pair of triangles shown, select the shortcut that proves they are congruent.
natta225 [31]

Answer:

C

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
Help asap! giving brainliest! Check all that apply
Oksana_A [137]

Answer: F

Step-by-step explanation:

becuse we do not have the thing so the answer would be F

4 0
3 years ago
Other questions:
  • How to draw a quick picture to find 3 x 2.7
    10·1 answer
  • 256 miles per 8 gallons
    15·1 answer
  • A clerk is marking up merchandise 10%. The original price of an item is $180. What will be the retail price?
    10·1 answer
  • a(b+c) =a.b+a.c, where a, b, and c are real numbers. Use the distributive property to simplify the expression 8(3+4)=24+ ?
    10·1 answer
  • John kept track of how many baskets were made in a basketball game. After 4 minutes, 5 baskets were made.
    12·1 answer
  • How many tens are in 13.58
    13·2 answers
  • PLEASE HELP ASAP!!!!!!!!!!!
    7·1 answer
  • The cost of 7 scarves is $50.75. What is the unit price? The unit price is $ per scarf.
    5·1 answer
  • Which multiple choice is it?
    6·1 answer
  • Look at the pic and show your work
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!