Given:
3-pound tub of butter costs $3.85
3.85/3 = 1.2833 per pound.
3n = 3.85
3(1.2833) = 3.85
3.8499 = 3.85
3.85 = 3.85
Answer:
What do you mean by the nature of the solution?? Do you want us to solve for q? q = 1/2
Step-by-step explanation:
q = 1/2
If this is a T/F question, then your answer is True .-.
Answer:
Mmmmmmmmmmmmm.............
Step-by-step explanation:
MI no sabo amigo perdon