1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
valentina_108 [34]
3 years ago
7

Please help copy and paste then add your answer 1.= 2.= 3.= 4.=

Mathematics
2 answers:
eimsori [14]3 years ago
8 0
What’s the question
AleksAgata [21]3 years ago
4 0

Answer:could u send a pic of assignment

Step-by-step explanation:

You might be interested in
4. Joey had 26 papers on his desk. His teacher gave him some more and now he has 100. How
inna [77]

Answer:

74 papers

Step-by-step explanation:

100-26

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Help me with the question of O.math​
Mashutka [201]

Answer:

24

Step-by-step explanation:

2*1+1+2*2+1+2*3+1+2*4+1=24

6 0
2 years ago
Draw a quadrilateral that does not belong, then explain why. What should I draw and write?​
Anna007 [38]

Answer

do u have a demonstration

picture

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
PEASE HELP ASAP!!! The sum of two numbers is 58.
agasfer [191]

Answer:

y=15

x=43

(any variable can be used, I used x and y to make it easier to show)

Step-by-step explanation:

x+y=58

x-y=28

get x by its self

x=58-y

then subsitute into the other equation

(58-y)-y=28

58-2y=28

-2y=-30

y=15

sub. again

x+15=58

x=43

8 0
2 years ago
Read 2 more answers
It costs $100 to rent the bowling alley, plus $4 per person. The cost for any number (n) of people can be found using the expres
Nataly [62]
Answer = $160

Using the formula 100+4n, we need to substitute 15 with n. Therefore making the formula, 100 + 4×15. 4×15 = 60. 60+100= $160.

-Hope it helps!
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Nicole simplifies 2^a*2^5/2^b to 2^(a-b+5). Which two properties of exponents did she use while simplifying the expression?
    11·1 answer
  • What is the reason for each step in the solution of the equation? 3+4x−3x=4 Drag and drop the reasons into the boxes to correctl
    10·2 answers
  • How to solve a system of equations using elimination
    14·2 answers
  • 5. The regular price of a Space Invader game is $52, but it is on sale. The discount is $13. What is percent discount is this?​
    6·1 answer
  • The formula for figuring a​ student's average test score A is A equals = StartFraction p Over t EndFraction p t ​, where p is th
    13·1 answer
  • What is the answer to y+14=-14
    8·2 answers
  • 2(x)+2(2)=2(x/2)-2(x)<br> Solve this please and show the steps!!!!!!
    5·2 answers
  • Linda buys a package of 12 cartons of tomato soup for $30. If each carton holds
    12·1 answer
  • What is the slope of the line that passes through the points<br> (1, -3) and (4, 2)?
    11·1 answer
  • Kian bought 20 pencils for $1.60. at that rate, how much would 35 dollars cost?
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!