1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Nezavi [6.7K]
2 years ago
6

ITS JUST A REVIEW but i need help

Mathematics
1 answer:
vodomira [7]2 years ago
7 0

Answer:00,7

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Factor completely.<br>28 - 7x^2 ​
FrozenT [24]

Answer:

7(4 - x^2)

Step-by-step explanation:

Well you just factor out 7, since that is the GCF. 7(4 - x^2)

Hope this helps

8 0
2 years ago
2+2-8-*456*7524+7+46426+*545/65/6213-543+3112+91456+210256488765454<br><br> Answer within 10 min
zvonat [6]

Answer:

My calculator said error and i tried looking it up it said error too. I'm sorry I tried, you'll have to do it by hand

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Barry begins the year with $25 in his piggy bank. At the end of each
const2013 [10]

Answer:

I think the answer is 40. it will take about 20 months to have 100 dollars

4 0
3 years ago
HELP
Amiraneli [1.4K]

Answer:

volume of a cone = 1/3*(πr²h)

Step-by-step explanation:

6 0
2 years ago
Leta is making strawberry almond salad for a party for every head of lettuce that she uses she adds 5 ounces of almonds and 10 s
Jet001 [13]
15 heads of lettuce and 150 strawberry’s
7 0
3 years ago
Other questions:
  • He received a grade of 85%. If there were 33 questions on the test, how many did Clyde get right?
    8·1 answer
  • A textbook search committee is considering 18 books for possible adoption. The committee has decided to select 4 of the 18 for f
    7·1 answer
  • PLEASE HELP BRAINLY - which option is correct?
    14·1 answer
  • What kind of triangle is shown? Why?
    8·2 answers
  • Factorize fully the following a) 2x + 10
    9·2 answers
  • A car used 11 1/2 gal of gasoline on a 345-mile trip. How many miles can this car travel on 1 gal of gasoline? ____mi
    9·1 answer
  • The grocery store has a sale on canned tomatoes: 4 cans for $5.00. Find the unit rate (cost per can).​
    6·1 answer
  • This is a two step equation<br><br>​
    12·2 answers
  • Find the unit rate.<br> 30 newspapers in 2 piles<br> =<br> newspapers per pile
    5·2 answers
  • What is the solution √3x +3 - 1 = x
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!