1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
hichkok12 [17]
3 years ago
9

Two given angles cannot be both..

Mathematics
1 answer:
PolarNik [594]3 years ago
4 0
The right answer is congruent and complementary because they both are different from each other and different causes
You might be interested in
Is -4^2<(-4)^2 a false statement
denis-greek [22]
Yes, they are equal
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
The sales totals at Robert's food store have increased linearly over the months. Which of these best shows the sales in the firs
labwork [276]
The best answer among the choices provided by the question is $1200 in the first month, $1285.48 in the second month, $1370.96 in the third month .
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
I need this please help me
kherson [118]

Answer:

I attached a picture of the completed picture below.

The values given to you in the picture are shown in pink

Use those values to fill in the rest, which are shown in blue.

6 0
3 years ago
Find m∠X. Put the answer below.<br> m∠X =
tia_tia [17]
This is a 90-60-30 triangle so the angle is 30 degrees.
3 0
3 years ago
Rory has 4 pounds of ground beef to make meatballs. He uses 3/8 pound per meatball to make 9 meatballs. How many 1/8-pound meatb
m_a_m_a [10]

Answer:

0.125

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Simplify the expression sin 2x+ sin x + cos2x - 1.
    7·1 answer
  • How are these two constants of proportionality related to each other?<br><br>0.01<br><br>0.1
    14·1 answer
  • Write an equation for the word sentence. the difference of a number and 2/3 is 3/8.
    10·1 answer
  • Help please!!
    11·1 answer
  • Ben also bought a package of 3 T-shirts for $14.25. What is the unit price, per T-shirt
    12·1 answer
  • 1 Write an equation where a number is added to a variable, and a solution is -8.
    8·1 answer
  • How do you solve for x when you have this problem below please explain !!​
    14·1 answer
  • Write the equation of the line that is perpendicular to the graph of 2x+y =5, and whose y-intercept is 4.
    13·1 answer
  • Someone please help me on math plsssssssss
    6·1 answer
  • How do you convert joules to kJ
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!