1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Paha777 [63]
3 years ago
15

9) $36,500 at 2% compounded

Mathematics
1 answer:
arsen [322]3 years ago
8 0

Answer: I think it is B

Step-by-step explanation:

Sry if wrong pls don’t be mad

You might be interested in
Marco's basketball team can win (W) or lose (L) each game. Which of the following are elements in the sample space for 3 basketb
Zarrin [17]
The elements for all three basketball ball games is F
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Help please..................
zepelin [54]
Y = mx + b
m is the slope, or the constant rate of change
b is the y intercept, or the initial value
y = 55x + 10
Hope this helps!
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Simplify. 6x-^2 <br><br> A) 6/x^2 <br><br> B) x^2/6 <br><br> C) 1/6x^2 <br><br> D) 1/36x^2
german

If 6 also had the -2 exponent answer would be D if not then A

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Please answer and explain<br> If I’m correct you subtract, right?
krek1111 [17]
You will first take 6.5*10000=650000
then 2.5*100=2500
actor that u subtract 650000-2500=647500
4 0
3 years ago
An office administrator earns $16 an hour, and she works 48 hours a week. What is her weekly wage?
Dvinal [7]
If she works 48 hours per week and she earns 16 dollars per hour, we can find the weekly wage by multiplying 48 by 16. This gets us a weekly wage of $768 (Choice A).

:)
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Erick, Mia, and Isabelle golfed 9 holes. Erick scored 10 more than Mia, and Isabelle scored 16 less than twice Mia's score. Use
    10·1 answer
  • We bought 3 pairs of socks and 2 handkerchiefs for $ 1.45 and, yesterday, 2 pairs of stocking and 5 handkerchiefs for $ 1.75. De
    5·1 answer
  • Multiply: (x + 3)(x-4)
    11·1 answer
  • A box of 900 rubber bands costs 6.30 dollars. What is the unit price of the rubber bands
    5·2 answers
  • Seventeen less than three times a number is less than four times the number decreased by nine.
    11·1 answer
  • Using the following equation, find the center and radius of the circle. You must show and explain all work and calculations to r
    11·1 answer
  • Can someone please help me ?
    7·1 answer
  • I need help!!!!!!!!!!!!
    14·1 answer
  • If the rectangular screen of a 40-inch monitor is 35 inches wide, what is the height of the monitor? Round to the nearest tenth.
    10·1 answer
  • Which value for x makes the open sentence true? 5⋅x+1=1+x2 5 4 3 2
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!