1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Jlenok [28]
2 years ago
14

PLEASE HELP ME i DONT KNOW how to do this!​

Mathematics
2 answers:
ra1l [238]2 years ago
7 0

Answer:

It's b

Step-by-step explanation:

It is b or the second option because -2 is equal or greater than A therefore it is option 2

zzz [600]2 years ago
3 0

Answer:

a<-2

Step-by-step explanation:

anyways, is it just me or is that milk lookin kindaaa THICC

You might be interested in
PLEASE HELP THANK YOUUUUU
katrin [286]

Answer:

can you pop out all the boxes I need to see what the numbers are to get a further understanding

8 0
2 years ago
Determine the number of possible triangles, ABC, that can be formed given C = 85°, a = 10, and c = 13.
MrMuchimi
1 it’s one because I got the ensure from a friend
7 0
3 years ago
There are 21 bags of pears on a market stall.
geniusboy [140]

Answer:

13 pears in the 21st bag

Step-by-step explanation:

mean = total number of pears/total number of bags

8 = x/21

x = 168

number of pears in 20 bags = (6 x 2) + (7 x 6) + (8 x 9) + (9 x 1) + (10 x 2)

= 155

number of pears in the 21st bag = 168 - 155

= 13

4 0
3 years ago
Write 6.92 x 10 (-8 exponent) in standard notation.. A. 0.00000692 . B. 0.000000692 . C. 0.0000000069 . D. 0.0000000692
Fofino [41]
OPTION D IS YOUR ANSWER.......
7 0
3 years ago
Math help asap right now
Anna [14]
3 and 2 are the ansewers i tink

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • John rides his horse with a constant speed of 13 kilometers an hour how long will he take to travel a distance of 28.2 kilometer
    7·1 answer
  • Given that f(x) = x² + 4x, evaluate f(-2). -4 -8 -12
    15·2 answers
  • Find the product.<br><br> (n + 4)2
    13·2 answers
  • Gabe rides his bike to school. He rides to school going uphill at 11 miles per hour. He rides home from school going downhill 4
    6·2 answers
  • i know this is a lot but can someone pls help me with these 3 questions. i would very much appreciate it. c:
    7·1 answer
  • Mr. Vedra deposited $1,200 in a certificate of deposit (CD) at an interest rate of 5.5%. He earned $198 in simple interest. How
    12·1 answer
  • 3 is an element in the domain of the function g(x)= -2x - 4 . What is the corresponding element in the range?
    14·1 answer
  • Factor completely and explain 4xy-14x+16y-56​
    15·1 answer
  • How many times larger is 500 than 50
    13·2 answers
  • A 7-pound bag of cat food costs $13.93. What is the unit price?
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!