1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
qaws [65]
3 years ago
6

Ian earns $104 for working 8 hours. Cody earns $99 for working 9 hours. Austinearns $100 for working 8 hours. Who has the highes

t hourly wage?
(Ratios)
Mathematics
1 answer:
pentagon [3]3 years ago
4 0

Answer:

Ian

Step-by-step explanation:

this is because you divide the total wage by how many hours each person works for, ian earns 13 dollars an hour, Cody earns 11 dollars an hour, and Cindy ears 12 dollars and 50 cents per hour.

You might be interested in
What is 0.0004 in its standard form ?
OlgaM077 [116]
0.4x10^-3
Adding random characters here.
3 0
2 years ago
Read 2 more answers
Oliver wants to buy a new TV, The price was $985. When he goes to the store a
Jobisdone [24]
344.75 I did the math lol not that hard tbh
7 0
2 years ago
Read 2 more answers
The shapes below are mathematically simillar ​
Elanso [62]

Answer:

6

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
Can we all agree that math is hard??
TEA [102]

Answer:  sometimes

Step-by-step explanation:

3 0
2 years ago
Read 2 more answers
Help! Geometry question!! Photo attached!
jonny [76]

The triangles are not the same size so a dilation made the original one smaller and a translation moved it to map ABC to A'B'C'.

3 0
3 years ago
Other questions:
  • A rectangle had an area of 4 square meters. The width is 1/5 meter. What is the length of the rectangle?
    14·1 answer
  • The statement "Angle 1 is congruent to angle 3" is justified by the ________. ?
    7·1 answer
  • Ted's patio is the shape of a right triangle. Tell how he should determine the area of the patio.
    10·1 answer
  • Who's a math genius please i really need help
    8·1 answer
  • Train A leaves a station at 8:00 and travels at 100 km per hour towards the next city. One and a half hours later, Train B, an e
    5·1 answer
  • Find the area of the figure.
    15·1 answer
  • TALK TIME: <br> 1/4 hour : $0.75 <br> What is the unit rate in dollars per hour for Talk time ?
    9·2 answers
  • Help !!! multiply !!
    12·1 answer
  • Please help <br> WILL MARK BRAINLIST
    14·2 answers
  • I just really dont get it
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!