1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
labwork [276]
2 years ago
14

Please help !! If you help i’ll give 5 stars

Mathematics
1 answer:
sladkih [1.3K]2 years ago
6 0

Answer:

Imaginary

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Plz help ASAP Jerry earned $420 last week. He worked 25 hours and earned the same amount each hour. How much was he paid per hou
sleet_krkn [62]

Answer:

$16.80 per hour.

Step-by-step explanation:

So you got 420 dollars earned last week. Jerry worked for 25 hours and if you divide.

You’d find the unit rate which is 420/25 and get 16.8.

$16.80 per hour.

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
How to find the area of congruent shapes
serious [3.7K]
you multiply length times width times height.
4 0
2 years ago
Read 2 more answers
Evaluate: 100−20.2×4.5.<br> i need this for imagen math
Ilya [14]

Answer:

359.1

Step-by-step explanation:

100 - 20.2 is 79.8

79.8 x 4.5 is 359.1

therefore it is 359.1

3 0
2 years ago
10. Mark built a fence around his clubhouse. The perimeter of the fence is 80 feet. The
Svetlanka [38]

Answer:

if the clubhouse is 4 sided then the length would be 25 ft

Step-by-step explanation:

15x2=30

80-30=50

50/2=25

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is 28 divided by 3.2 ?? Please include steps :(
expeople1 [14]

thats the answer just look at the picture :)

for the work

8 0
3 years ago
Other questions:
  • Ryan shaded 70 squares on his hundredths grid. Sarah shaded 80 squares on her hundredths grid .Which decimals show how much of t
    9·1 answer
  • Tricia drove 102 miles on three gallons of gas. How far can she drive on seven gallons of gas?
    9·1 answer
  • The price of a gallon of unleaded gas was $2.81 yesterday. Today, the price rose to $2.86. Find the percentage increase. Round y
    14·1 answer
  • What is 5,415×462pls help me
    12·2 answers
  • Can u guys answer these last 4 questions for me w/ work shown and also label the ones u guys did so I won’t get them mixed up
    12·1 answer
  • 8.7(9.483 find the quotient
    15·1 answer
  • I need helppppppp plssss
    14·1 answer
  • Multiply. Write your answer in the simplest form. <br> 5 over 2 times 9 over 10
    12·1 answer
  • A rectangle has an area of 143 square meters and a width of 6. 5 meters. What is the length, l, of this rectangle? l = 121 m l =
    10·2 answers
  • I’m confused on why is this wrong?
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!