1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
IceJOKER [234]
3 years ago
10

Choose the amounts of sales that would give Shonda's business a positive

Mathematics
2 answers:
Hitman42 [59]3 years ago
8 0

Answer:

Hello! Your answer would be, BELOW!

Step-by-step explanation:

$26

$21

$29

$17

Hope I helped! Ask me anything if you have more questions! Have a nice mourning! Brainiest plz! Hope you make an 100%! -Amelia♥

kicyunya [14]3 years ago
8 0
Hi! $26,$21,$29,$17 would work.
You might be interested in
G(a) = 3a + 2<br> f(a)=2a-4<br> Find (g/f)(3)
Basile [38]

Answer:(gf)(3)=g(3)f(3) g(a)=3a+2 or g(3)=3(3)+2=9+2 =11 f(a)=2a−4 f(3)=2(3)−4=6−4=2 g(3)f(3)=112. Answer  

Step-by-step explanation:

7 0
2 years ago
Please answer quickly!!!!
Natalka [10]
The volume of the rectangular prism can be found with the formula
v= length × width × height
V = 10×10×30 = 3000

the volume of the triangular prism can be found with
v = 1/2(base×width×height)
v=1/2×30×9×10 = 1/2×2700
v = 1350

Now add the two volumes together for the total volume...

3000+1350 = 4,350 in^3
5 0
3 years ago
Sandra got a 3/27 balloon mortgage and her initial payments were $945. She decided to refinance her balloon payment with a 30-ye
viva [34]
371,340 (APEX) hope this helps.
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Hi guys please help! Write the unit rate per pillow.
katrin2010 [14]

Answer:

$16.25 for 1 pillow

Step-by-step explanation:

To find the cost of 1 pillow divide 65 by 4.

65/4 = 16.25

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
What are the answers??????????????????????????????????
Anastaziya [24]
Answer:

A) 4

B) 13

C)17

D)34
7 0
1 year ago
Other questions:
  • (7x²+2x+5)+(3x²-8x-10)
    5·1 answer
  • Which of the following shows an inconsistent system of equations?
    10·1 answer
  • I am having trouble<br> 2(10-13x)=-34x+60
    12·1 answer
  • I need help on this can you help me
    11·1 answer
  • How do you convert 5/8 into a decimal?
    8·1 answer
  • X = <br><br>a.) 82 <br><br>b.) 98 <br><br>c.) 262
    6·1 answer
  • Could Someone Please answer this? Algebra 1<br> I will mark you brainliest
    12·2 answers
  • The mean of six numbers is 41. If one number is removed, the mean of the five numbers is 46. Find the unknown number.
    11·1 answer
  • Sergio has a perfectly square TV. The area of his TV is 36 square miles. What is the length of one side of his TV?​
    12·1 answer
  • PLEASE HELP ME I BEG IMMA FAILLLLLLLLLLLLLLLL
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!