1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
tino4ka555 [31]
3 years ago
7

Find the slope from the table.

Mathematics
2 answers:
natali 33 [55]3 years ago
7 0
<h2><u>-3.5</u> is the slope!</h2><h3 /><h3>x(-3.5) = y</h3><h3 /><h3><em>Please let me know if I am wrong.</em></h3>
antiseptic1488 [7]3 years ago
5 0

Answer:

-3.5

Step-by-step explanation:

You might be interested in
If I bought 4 cupcakes for $6, how much would each cupcake cost?
alekssr [168]
Hello! For this question, we are looking for the unit rate. To find the unit rate, all you have to do is divide the cost by the number of cupcakes bought. In this case that's 6/4. 6/4 is 1.5. There. Each cupcake costs $1.50.
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
How many significant figures will there be in the answer to the following
serious [3.7K]

can you show me a picture then maybe i can help you

4 0
3 years ago
Find the product.Simplify your answer 1/-x*5y/-8
svetlana [45]
1/-x*5y/-8
-1/x × (-5y/8)
5y/8x
6 0
3 years ago
I don’t understand can someone help me
Dovator [93]
72 sq in times 9 is 648 sq in
8 0
3 years ago
If you spend $8 dollars every school day on fast food. How much money would you spend in 1 school year
Nadya [2.5K]
8 * 5 = 40

40 * 4 = 160

160 * 12 = 1,920

Answer: $1,920
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • A system of linear equations includes the line that is created by the equation y = x+ 3, graphed below, and the line through the
    9·1 answer
  • Kinda in a hurry, someone help?
    15·1 answer
  • Solve for x/2=17 a.x=34 b.x=8.5 c.x=15 d.x=19
    10·1 answer
  • G(x)=\dfrac{x+6}{2}g(x)=
    14·1 answer
  • y= 2.83x + 88.7 i need the slope for this. can someone help? what is the relationship in the equation
    7·1 answer
  • Find two pairs of integers whose sum is -6
    11·1 answer
  • Find the surface area of the rectangular prism (above) using its net (below). need help pls guy.
    13·1 answer
  • If Johnny caught 2 out of 5 catfish on his first fishing trip how many catfish can he expect to catch if he caught a total of 60
    6·2 answers
  • Kaitlyn is remodeling her kitchen the table shows the cost of items she wants to buy with her credit card it Kaitlyn has a $2,00
    11·1 answer
  • Find the slope of each line
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!