Answer:
.29 per ounce
Step-by-step explanation:
divided the cost by the amount
4.68/16
Answer:
(4, 9) and (-10, -8)
Step-by-step explanation:
Answer:
x=7
Step-by-step explanation:
8x-5y=16
8x-40=16
8x=56
x=7
Answer:
Step-by-step explanation:
Let's make a complex of functions
y^2 = 8x
y = 2x
Now let's solve it
(2x)^2 = 8x
4x^2 - 8x = 0
4x(x - 2) = 0
x = 0, 2
y = 0, 4
So the answer is (2, 4)
Hope you like it, study well
12 fee is the answer 2x6 equals 12.