2, 4, 6, 8, 10, 12
difference is 2
To solve this, you want to isolate h. Start by subtracting 9 from both sides: 16 = -3.2h. Divide by -3.2: h = -5
Answer:
$0.66 per cup
Step-by-step explanation:
There are 8 cups in 2 quarts, so 5.28/8 is $0.66 per cup.
The answers are published data, survey, and observational study in that order on elearning for anyone still wondering.