Answer:
14.75 to deliver a 3 lb package
Step-by-step explanation:
$14.75 for 3lbs
11/2 = $5.5/lb
14.75/3 = $4.92/lb
80
Answer: b: h=2a/b1+b2
A) A dilation followed by a reflection.
I went over this in class the other day. (:
9 oranges per glass
5
√(-4+9)^2+(6-6)^2
√25+0
=5