1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Oduvanchick [21]
3 years ago
6

Use long division to change 11/30 to a decimal

Mathematics
2 answers:
Angelina_Jolie [31]3 years ago
4 0
Hope this helps! answer= 0.366 to 3 decimal places

Savatey [412]3 years ago
4 0

Answer: 0.3666667

Step-by-step explanation:

You might be interested in
To find 45% of 72, multiply 45/100×72.
dedylja [7]

You can also just multiply by the decimal equivalent.

12*.35=4.2

35% of 12 is 4.2

Hope this helps!

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
***WILL GIVE BRAINLIEST TO FIRST ANSWER*** ***LOTS OF POINTS*** I attached the image of the problem I need answered below, the f
NemiM [27]

They are perpendicular. and they both intersect at point B.

So... True, I guess

3 0
3 years ago
Given G, the centroid of triangle IJK as pictured above. Find the sum of the lengths of the
vekshin1

30.6

I do not have an in depth explanation, but this is for the people who are having trouble finding it, gl!

8 0
3 years ago
Alex drew the triangles shown. What correctly describes the triangles
KATRIN_1 [288]

Answer:

Congruent triangles

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
Rearrange f=3g+2 to make g the subject
Helen [10]
Minus 2 from bothsides
f-2=3g
divide both sides by 3
(f-2)/3=g
g=(f-2)/3
6 0
4 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Archaeology students are constructing a replica of the Great Pyramid of Giza that they will then fill with sand. The replica is
    12·1 answer
  • the perimeter of a rectangle is 124 cm. the length is six more than three times the width. what are the dimensions of the rectan
    11·2 answers
  • The cost of apples at foodtown is 3 for 69 cents, how many apples can I purchase for $30?
    10·1 answer
  • An 8-pack of dish towels costs $7.92. What is the unit price?
    12·1 answer
  • After 7 hours of driving, who is farther from his or her home? By how much?
    7·1 answer
  • PLEASE HELP<br>2/3x-1/5&gt;1 x=?​
    5·1 answer
  • a rectangle has a area of 24 square untis and a side length of 3/4 units. find the other side of the rectangle.
    11·1 answer
  • If the length of a diagonal of a square is 10 feet what is the length of a side of the square
    11·1 answer
  • write each of the following fraction as equivalent fractions with a denominator of 10 a. 1/2 b. 1/4 c. 3/30 d. 12/30​
    5·1 answer
  • Can somebody just give me the answer plz and if you know how to do geometry drop your insta along with the answer pleaseee
    10·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!