1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
nydimaria [60]
3 years ago
14

Help please!!

Mathematics
1 answer:
denpristay [2]3 years ago
8 0

Answer:

1 - 3 = 2/ 6x +2=8x   8x-2 = 6x divided by 6x = 1x so there but if 1 to ur math is no solution then theres no solution but if there is a solution ur welcome! 5*

You might be interested in
HELPPP!! A sports team was selling popcorn. They paid $3.50 per bag and sold it for $4 per bag.What is the percent mark up? roun
Papessa [141]

Answer:

.50

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
B is on line FW. Find the measure of angle CBW.
aliina [53]

Answer:

67+65+x=180

CBW=48 degrees

Step-by-step explanation:

Do you know that a straight line is 180 degrees. I recommend you to actually try on these questions. It will be a slower process if you just post questions on brainly.

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
80 as a product of prime factors
laila [671]
80
8 x 10
2 x 4 x 5 x 2
2 x 2 x 2 x 2 x 5 <===
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Help 9th grade algebra
Naya [18.7K]

Answer:

Step-by-step explanation:

1. true

2. true

3. true

4. false

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
In one year a dog’s weight increased from 64 to 80. By what percentage did the dogs weight increase?
kicyunya [14]
80 divided by 64 then add % to ur answer
So then you will have your percentage to the dogs weight increase
3 0
2 years ago
Other questions:
  • Can someone help me please
    13·1 answer
  • Is 9,13,16 a right triangle
    6·1 answer
  • Elizabeth quiere organizar la fiesta de su cumpleaños y pretende invitar a 20 de sus amigos. Para los preparativos de la fiesta
    5·1 answer
  • Algebra 1<br><br>I need to know how to do this step by step ​
    6·1 answer
  • clay costs $5.60 per kilogram. The art teacher needs to buy 4.5 kilograms for the next project. How much will 4.5 kilograms of c
    15·2 answers
  • Hey i need help with these and i’ll mark you brainliest
    8·1 answer
  • Which is the better buy? 5-pack of toaster pastries for $4.13 or 9-pack of toaster pastries for $7.56
    11·1 answer
  • What is the value of the expression
    12·1 answer
  • . 3(a - 2) – 4(2a - 3)
    6·1 answer
  • Solve 3/5 = 4m<br><br><br> pls help!!!
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!