1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Orlov [11]
2 years ago
9

$1

Mathematics
2 answers:
Kryger [21]2 years ago
8 0

Answer:

$1 dollar split into the ratio 1:3 is 0.25:0.75. Is that what you're looking for?

ELEN [110]2 years ago
3 0
1?????????????????????
You might be interested in
If the entire school had 720 students can use this data to estimate how many of them would say that it takes them more than 10 m
Law Incorporation [45]

Answer:

I don't know but this question feels incomplete

7 0
3 years ago
10 feet wide by 30 feet long by 1/3 foot deep.what is the volume?
Ket [755]
----------------------------------------------
Formula
----------------------------------------------
Volume = Length x Width x Height

----------------------------------------------
Apply Formula
----------------------------------------------
Volume = 10 x 30 x 1/3 = 100 ft³

----------------------------------------------
Answer: 100 ft³
----------------------------------------------
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
"People should not be afraid of their governments.
zhuklara [117]

Answer:

YESSSSSSSSSSSSSSSSSS

i mean theres a ton of us we can over power them anytime!

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Are these fractions equivalent or nonequivalent 3/5 7/23
lara31 [8.8K]

Answer:

If you mean getting lower numbers then they are nonequivalent if bigger numbers they are equivalent

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Help for 45 points plz help me
aivan3 [116]
Hey there! :D

By looking at the graph, and how the question states the x-axis and the y-axis are correlated:

The x being Weight in pounds, and y being the cost in dollars,

the correct answer is "C". Point W is stating the unit price per pound, which is 2.50. 

I hope this helps!
`laikers
3 0
3 years ago
Other questions:
  • I need it in standard form & to be simplified
    7·1 answer
  • You just turned 18, and you can get your own credit card. But, because you are a young person with no credit history your intere
    12·2 answers
  • Renee is participating in a fundraiser based on how far she walks around the square field at her elementary school. The field is
    14·1 answer
  • Total cost to stay one night at sleepyhead Motel is $119 without breakfast and $142 with breakfast included what is the differen
    6·1 answer
  • I need help on this one please
    13·1 answer
  • Annette wanted to buy new carpet for her L-shaped room.
    5·1 answer
  • Evaluate the expression 5(7-4)^2/3+11
    11·2 answers
  • You are researching the penguin population in the Falkland Islands. There are 1000 penguins in the beginning of the first year:
    12·1 answer
  • A survey of 102 high school students on the amount of money they spend on prom yields an average of $893. Assuming the populatio
    12·1 answer
  • 100,85,70,_,40<br><br><br> What is the number pattern?
    12·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!