1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
andrey2020 [161]
3 years ago
8

Yo i need a lil hellp pls

Mathematics
1 answer:
WARRIOR [948]3 years ago
8 0

Answer:

It is C, 0.3739

Step-by-step explanation:

I just took the test and got a hundred.

You might be interested in
A company that makes​ hair-care products had 7000 people try a new shampoo. Of the 7000 ​people, 40 had a mild allergic reaction
olasank [31]

Answer:

5.72

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
The product of a positive number and 2 more than that number is 63 find the numbers
Kobotan [32]
I really don't know how toowrk it out on paper, I'm afraid. I just looked at it, and somehow knew that the answers are 7 and 9.
6 0
3 years ago
Which unit rate is the lowest price per ounce? Choice A: 6 ounces of raisins for $2.98 Choice B: 13 ounces of raisins for $7.18
pishuonlain [190]

Answer:

Choice B.

Step-by-step explanation:

2.98 divided by 6 = 0.4966∞ (rounded to the nearest hundredths) 0.50

7.18 divided by 13 =  0.5523076923 (rounded to the nearest hundredths) 0.55

The difference is 5 cents.

~~~Hope this helps~~~ :)

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
The ratio of length to width in a rectangle is 3 to 1. If the perimeter of the rectangle is 136 feet, what is the length of the
Goshia [24]
Add the ratios 3:1 = 4
divide perimeter 128 by 4 = 32
multiply this by each ratio so 3:1 becomes 96length:32width
remember there are two lengths and two widths in the perimeter so divide by 2 to find the length = 48
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
248 students went on a trip to the zoo. All 6 buses were filled and 8 students had to travel in cars. How many students were in
PIT_PIT [208]
40 students on each bus. 248 minus 8 equals 240. 240 divides by 6 equals 40.
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Solve for v<br> 8v-4v=8<br> Answer:2
    11·1 answer
  • What is the value of t in the equation t+12=30 ?
    13·2 answers
  • A gym membership cost $19 each month. If Miss Lacey joins the gym for one year, will she pay more or less than $190? Explain you
    12·1 answer
  • Find the value of y. <br><br> A. 16<br> B. \sqrt{55} <br> C. 8\sqrt{3} <br> D. 6
    7·2 answers
  • In a bag of marbles, the ratio of white marbles to red marbles is 3:4 and the ratio of red to black marbles is 8:11. What is the
    11·2 answers
  • Part 1: Write mathematical equations of sinusoids.
    5·1 answer
  • HELP ME WITH THISSS PLZZZ!!!! ahh thank youu lol
    5·1 answer
  • A set of data is collected, pairing family size with
    15·2 answers
  • A CD usually sells for $14.00. If the CD is 20% off, and sales tax is 7%, what is the total price of the CD, including tax?
    9·1 answer
  • Supplement of angle 26
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!