1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Gennadij [26K]
3 years ago
7

What is the slope of this graph? Please help I don't understand how to do this

Mathematics
1 answer:
amid [387]3 years ago
8 0

Answer:

1/4

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Halppppppppppppppppppp​
Hatshy [7]

Answer:

Yes

Step-by-step explanation:

y\leq 3x+9\\\\8\leq 3(7)+9\\\\8\leq 21+9\\\\8\leq 30

Yes, the given point makes the inequality true. We end up with a true statement.

Hope this helps.

4 0
3 years ago
Write the list of integers in increasing order from left to right.12, -4, -9,2, -2.
kotykmax [81]

we have the list

12, -4, -9,2, -2

rewrite in increasing order from left to right

The answer is

<h2>-9,-4,-2,2,12</h2>
5 0
1 year ago
without using a calculator decide which option is better value for money: 300g Jelly beans $5.80 or 500g Jelly beans $9.90
yarga [219]

Answer:

500g Jelly beans $9.90

Step-by-step explanation:

To know the values.

Let's know how much a gram will cost in each case

300g Jelly beans $5.80

1g = 5.8/300

1 g = 0.01933

500g Jelly beans $9.90

1g = 9.9/500

1g =0.0198

It's obvious that the second one has more value placed on it as it cost more per gram

3 0
3 years ago
What is the domain of the function shown in thr table
Reil [10]
Option A ( 2 , 4 , 6 , 8) because domain are x values
4 0
3 years ago
For f(x) = 3x2 - 2, find F(x) =<br> f(x)dx
klemol [59]

Answer: below

Step-by-step explanation: Given f(x) =kxn where k is a constant, then f'(x) = nkx(n - 1)

Can you apply this principle to this problem, Let me know if you have any further questions about this problem. Thanks.

Upvote

1

Downvote

Add comment

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • What is the value of x?
    12·1 answer
  • Two number add to 336 and the first is bigger that the second. What are the two numbers?
    14·1 answer
  • Convert 8 gal/h into pt/min
    7·1 answer
  • Tomato paste is sold in a cylindrical can. The can has a radius of 1.5 inches and a height of 4.8 inches. What is the volume of
    5·1 answer
  • The correct answer will be marked Brainliest!
    5·2 answers
  • If joe had 3 coins and lost 1 coin. How many coins does joe have now ?
    6·2 answers
  • Solve for x <br><br>3(x-2)=9<br><br>answers <br><br>5<br><br>4<br><br>-5<br><br>-4​
    6·2 answers
  • I need help ASAP so can anyone do this​
    7·1 answer
  • Please Help!!! Will give brainly!!
    7·2 answers
  • A 4-pint carton of sour cream costs $9.12. What is the price per cup?
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!