1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
oee [108]
3 years ago
9

I really need someone to answer this

Mathematics
1 answer:
DENIUS [597]3 years ago
3 0

Answer:

809.69

Step-by-step explanation:

747.98(.0825)=61.708

747.98+61.708=809.688

You might be interested in
Person who answers first and correctly will be named the brainiest answer.
Korvikt [17]
1) From building 1 to 2: 5 - (-3) = 8

2) From 2 to 3: 4 - (-5) = 9

3) From 3 to 4: 5 - (-3) = 8

4) From 4 to 1: 4 - (-5) = 9

Total: 8 + 9 + 8 + 9 = 34 units = 34*100 feet = 3400 feet.

Answer: 3400 feet
6 0
3 years ago
HELP ‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️WILL MARK BRAINLYEST‼️‼️‼️
Rainbow [258]

Answer:

8 one-dollar bills

3 five-dollar bills

2 ten-dollar bills

Step-by-step explanation:

Let x = # of one-dollar bills, y = # of five-dollar bills, and z = # of ten-dollar bills. Total amount in the wallet is $43, so the first equation would be 1x + 5y + 10z = 43. Next, there are 4 times as many one-dollar bills as ten-dollar bills, so x = 4z. There are 13 bills in total, so x + y + z = 13

x + 5y + 10z = 43

x = 4z

x + y + z = 13

x + 5y + 10z = 43

x + 0y - 4z = 0

x + y + z = 13

5y + 14z = 43

-y - 5z = -13

5y + 14z = 43

-5y - 25z = -65

-11z = -22

z = 2

x = 4z

x = 4*2 = 8

x + y + z = 13

8 + y + 2 = 13

10 + y = 13

y = 3

3 0
2 years ago
A 2-kg sausage is divided into several 100-g portions. How many portions are there?
Mademuasel [1]

Answer:

20 portions

Step-by-step explanation:

2 kg = 2000 g

2000 / 100 = 20

Hope this helped! :)

7 0
3 years ago
25 less than a number divided by 2<br><br> how would you write this?
malfutka [58]

Answer:

\frac{x-25}{2\\} or x-25/2

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
What is the difference between a rhombus and a HURRY 5 MINUTES LEFT!!
Alik [6]

Answer:

A. rhombus is a parallelogram.

5 0
3 years ago
Other questions:
  • each day, Mr. Samms randomly chooses 2 students from his class to serve as helpers. There are 15 boys and 10 girls in the class.
    14·1 answer
  • Which value in the data set is an outlier?
    7·1 answer
  • Susie buys 1/2 lb of tomatoes for $1.99, what is the unit rate of the tomatoes?
    6·2 answers
  • Function P is a linear function with a Y-intercept of 5.Function Q is defined by the equation Y=-1/3x +4.What statement must be
    10·1 answer
  • What times 6/7 equals 1 whole ​
    12·2 answers
  • Use the number line below. Which fraction is equivalent to
    14·2 answers
  • I need help with this geometry question!
    5·2 answers
  • Jack Frost is looking at internet service plans. A local company offers a one-month plan for $39.95 or a two-month plan for $68.
    8·1 answer
  • EASY MATH ALGEBRA 1 PLEASE HELP FAST GIVING BRAINLIEST IF CORRECT!
    11·1 answer
  • Which of the following is true of the composition F(G(x))?
    9·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!