1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
koban [17]
3 years ago
15

100 POINTS !! PLEASE HELP !! ILL GIVE BRAINLIEST TO THE RIGHT ANSWERS.

Mathematics
2 answers:
murzikaleks [220]3 years ago
8 0

Answer: 8.99mm

Step-by-step explanation:

a^2 + b^2 = c^2

baherus [9]3 years ago
4 0

Answer:

a2 + b2 = c2

9

Hope this helps!

--Applepi101

You might be interested in
Which of these is equivalent to the given angle?
Inga [223]

360 \°=2\pi  \\\\\dfrac{7\pi }{4} = \dfrac{\frac{7\not\pi }{\not4} \cdot \not360 \° ^{90 \° }}{2\not\pi } =\dfrac{7\cdot \not90\° ^{45\°}}{\not2} =7\cdot45\°=315\° \\\\Answer \ D.

7 0
2 years ago
Hello! Can someone please help me with these 2 questions! thank you so much! (i’ll give brainlist)
ra1l [238]

Answer:

1) 4    2)1/5   X=10

Step-by-step explanation:

Small to large is a fraction

Large to small is a whole number

3 0
2 years ago
I need help please!!!
seraphim [82]

Answer: number 1

Step-by-step explanation:

That is how you would write the ratio word for word.

- hope this helped!

7 0
2 years ago
How to solve the distributive property to express 27+60
Verizon [17]
(27)+(60)
is the anwser
5 0
3 years ago
Use the correct math operation to determine the unit price (price per ounce) for the 2-liter bottle priced at $1.39. (67.6 ounce
dsp73

Well to find this answer, you want to divide $1.39 by 67.6. When you do this you get 0.0205. This is roughly 2 cents per ounce.

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Please help with this question! It’s Algebra Math 2
    6·1 answer
  • 9._
    8·1 answer
  • Which pair ordered x’y is a solution to given system of linear equations 3x+y=1 5x+y=3
    11·1 answer
  • Put these in order from GREATEST to LEAST
    7·2 answers
  • Jonathon saves $4,000 at the end of each quarter for 10 years. Assume 12% compounded quarterly and find the present value.
    10·1 answer
  • Jack bought 50 lbs of clay for his art projects. He used 13.2 lbs to make a sculpture, and 0.72 lbs for each mug. How many mugs
    9·1 answer
  • The coordinates of the vertices of △GHI are G(−7,2), H(−2,2), and I(−2,8). Find the side lengths to the nearest hundredth and th
    8·1 answer
  • Simplifying fractions Sheet 2<br>​
    9·1 answer
  • I need help with math what is 2+2
    12·2 answers
  • 18
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!