1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Zinaida [17]
3 years ago
6

A rectangular prism has a volume of 320 cubic feet. If the area of the

Mathematics
2 answers:
Ulleksa [173]3 years ago
8 0

Answer:

(240ft) sorry it took me a sec :P

Step-by-step explanation:

OverLord2011 [107]3 years ago
6 0
First question- HEIGHT IS 4 FT
Second question- HEIGHT IS 9 IN

You might be interested in
Is -7-5+3=1 true or false
grigory [225]
-7-5+3=1
-12+3=1
-9≠1. As a result, this is False. Hope it help!
7 0
3 years ago
Jada can bake 12 cookies in 30 minutes. at this rate, how long will it take her to bake 144 cookies?
Dennis_Churaev [7]
6 hours
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . 
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
2. If (300) (30,000) = 9 x 10m, then m =
Rufina [12.5K]
(300) (30,000) = 9 x 10m
9,000,000 = 90m
divide by 90
100,000 = m
6 0
2 years ago
Can someone plz help me I am really struggling
Neporo4naja [7]

Answer:

dylan has more water

Step-by-step explanation:

1000 milliliters = 1 liter

therefore 600 milliliters = .6 liters

1 - .6 = .4

the liter has .4 more liters of water or 400 more milliliters

3 0
3 years ago
Please i need 5, now
zimovet [89]
It is 153 meters
9*7 = 63
18*12= 216
216 - 63= 153
4 0
3 years ago
Other questions:
  • Is (3, 2) a solution of -8x-2y&lt;6?<br> Choose 1 answer:
    9·1 answer
  • Your friend orders the planets from greatest mean temperature to least mean temperature. Your friend says this can be simply don
    5·2 answers
  • WILL MARK BRAINLEST PLEASE HELP!!!!!
    10·2 answers
  • Complete the missing value in the solution to the equation:<br><br> 6x+x=y+2x<br><br> (3,
    11·2 answers
  • Ce What is the distance between (-4,-10) and (-4, -4)? o 3 units 04 units 06 units 08 units​
    14·1 answer
  • A1=-3, r= -3, n = 10
    5·2 answers
  • Can a line have lines of symmetry like the first line in the picture
    15·1 answer
  • A 6-pack of light bulbs costs $7.38. What is the unit price?
    14·1 answer
  • An artist gets strips of metal from a salvage yard to make decorative wall art. He finds strips that are 2.5 feet and 3.5 feet l
    11·1 answer
  • Inventory was taken on Day 1, Day 2, Day 5, Day 6, and Day 7. Norris wants to know roughly what the inventory was on Day 3.
    14·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!