1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Ivenika [448]
3 years ago
14

Spenser bought 12 honeycrisp apples for $15.99 from the store. How much did each apple cost?

Mathematics
2 answers:
Debora [2.8K]3 years ago
3 0

Answer:

$1.33

Step-by-step explanation:

Anton [14]3 years ago
3 0

Answer:

$ 1.33

Step-by-step explanation:

You might be interested in
What is the graph of y = 0.4x
fgiga [73]
Use Desmos insert y=0.4x into the calculator

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Can u pls help me with this question asap ​
olasank [31]
$6692.50

hope this helps
6 0
2 years ago
What is the measure of the missing angle in the figure below?
Aleks [24]
Sum of all interior angles in a triangle = 180
let missing angle = x

x + 144 + 13 = 180
x + 157 = 180
x = 23

answer
23 degrees
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Lisandro fabrica juguetes. Si tiene 100 ruedas ¿Cuantos autos puede armar?<br> Me aydan porfa
AVprozaik [17]

Answer:

25

Step-by-step explanation:

un carro tiene 4 ruedas, entonces divide 100 por 4

100÷4=25

3 0
1 year ago
ANSWER FOR 30 POINTS
butalik [34]

Answer:

one solution.

Step-by-step explanation:

using elimination, u can get one solution

6 0
2 years ago
Other questions:
  • Is this a good/correct explanation?​
    8·1 answer
  • You are measuring the height of a statue. You stand 5 feet from the base of the statue. You measure the angle of elevation from
    10·1 answer
  • Jeanine bought a new pair of hiking boots on sale for 25% off the regular price.
    8·1 answer
  • Suppose a varies directly as b and a varied inversely as c. Find b when a=8 and c=-3, if b=16 when c=2 and a=4
    9·1 answer
  • Stuck on this question.
    8·1 answer
  • Which expression represents each mathematical phrase?
    5·1 answer
  • Are triangles congruent if three pairs of corresponding sides are<br> congruent? Pls help me.
    11·2 answers
  • The population of bacteria in an
    7·1 answer
  • Landen used 1 1/2 gallons of paint to paint 3/4 of a room. At this same rate, how many gallons will it take to paint the whole r
    5·1 answer
  • I need some help please
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!