1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Ivenika [448]
2 years ago
14

Spenser bought 12 honeycrisp apples for $15.99 from the store. How much did each apple cost?

Mathematics
2 answers:
Debora [2.8K]2 years ago
3 0

Answer:

$1.33

Step-by-step explanation:

Anton [14]2 years ago
3 0

Answer:

$ 1.33

Step-by-step explanation:

You might be interested in
PLEASE HELPPPP THIS ISNON MY QUIZ
Bess [88]
The answer is d. i hope this helps!
6 0
2 years ago
How to determine if bacteriostatic or bactericidal?
kaheart [24]
The way to determine bacteriostatic or bacterial is by using a micorscope
4 0
2 years ago
drew and Evelyn measured the wingspans of their butterflies. How do the wingspans compare? theirs a monarch butterfly and a swal
Rina8888 [55]

I believe they compare because both butterflies can have a wingspan of 3.5 in. Hope this helps

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
If you place a 13-foot ladder against the top of a 12-foot building, how many feet will the bottom of the ladder be from the bot
Degger [83]
13^2=12^2+x^2
25=x^2
5=x
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
-3b-75=0 I need 2 solutions
stich3 [128]

Answer:

-25

Step-by-step explanation:

-3b-75=0

    +75 +75

-3b=75

/-3    /-3

b=-25

There isn't 2 solutions

---

hope it helps

6 0
2 years ago
Other questions:
  • Mr. Seidel filled up his 14-gallon gas tank for $29.26, what was the price per gallon
    6·1 answer
  • suppose a compact car uses 1 gallon of fuel for every 27 miles traveled. how would the graph for the compact car compare to the
    5·1 answer
  • Find the height, H, of the triangle shown
    13·1 answer
  • Help please! i need get answers to 3 and 4 :)
    10·1 answer
  • 8-4(-x+5) <br>if any one could help me with this it would be highly appreciated ​
    9·1 answer
  • Help Please
    15·1 answer
  • Find the difference: 3.45 - 0.12 =
    12·1 answer
  • The ratio of Sunita’s age to Mark’s age is currently 3 to 4, and in 12 years, it will be 5 to 6. What is Mark’s current age?
    9·1 answer
  • Which term is a word for a fee that is paid for the use of another person's money?
    7·2 answers
  • Extended metaphor on what is life like in school​
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!