Answer:
6.63
Step-by-step explanation:
Cost of 11 oranges = 4.29
Cost of 1 orange = 4.29/11 = 0.39
Cost of 17 oranges = 0.39*17 = 6.63
Reflexive Property of Equality: a=a, b=b, etc.
Your answer would be: 5=5, as that fits the property.
I hope this helps :)
Answer:Teo's age = 7 years ,Richard's age = 19 years
Step-by-step explanation:
Step 1
Let Teo's age be represented as x
Such that Richard 's age = 5 + 2x
and their combined ages equaling 26 can be expressed as
x + 5+ 2x = 26
Step 2 --- SOLVING
x + 5+ 2x = 26
3x+ 5= 26
3x= 26-5
3x= 21
x = 21/3
x = 7
Teo's age = 7 years
Richard's age = 5+2x= 5 + 14= 19 years
Subtract X
2y=-x+6
Then divide by 2
Y=-1/2x+3
Answer:
Work study
Step-by-step explanation:
I did that question.