1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Natasha2012 [34]
3 years ago
11

Kailee had $94. She paid $32 for her guitar lessons. Then she earned $14 raking leaves. How much money does Kailee have now?

Mathematics
2 answers:
uysha [10]3 years ago
8 0
  subtract          94-32=62                                                                                                
   and then  add          +14=76
Monica [59]3 years ago
7 0
$94 - $32= $62 + $14= $76. :)
You might be interested in
For a process, the average range for all samples was 5 and the process average was 25. If the sample size was 10, calculate UCL
alexira [117]

Answer:

8.885

Step-by-step explanation:

Given that :

Sample size, n = 10

The average range, Rbar for all samples = 5

The upper control limit, UCL for the R-chart is :

UCL L= D4Rbar

From the control chart constant table, D4 = 1.777

Hence,

UCL = 1.777 * 5

UCL = 8.885

The UCL for the R-chart is 8.885

7 0
3 years ago
1 saa<br> ite<br> 5. Count by tens. What is the<br> next number?<br> 20, 30, 40, 50,
OleMash [197]

Answer:

60

Step-by-step explanation:

I would assume you want the answer step-by-step:

We can count carefully and read the question again.

It is asking for us to count by tens or add ten to the most recent integer in the pattern.

In that case, we can see that our answer will by 50 + 10 = 60.

Also, note, that this question is not very intellectually challenging! Next time ask a question like "What do they mean when they say this?" If you don't understand the wording.

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Which unit rate is the lowest price per ounce? Choice A: 6 ounces of raisins for $2.98 Choice B: 13 ounces of raisins for $7.18
pishuonlain [190]

Answer:

Choice B.

Step-by-step explanation:

2.98 divided by 6 = 0.4966∞ (rounded to the nearest hundredths) 0.50

7.18 divided by 13 =  0.5523076923 (rounded to the nearest hundredths) 0.55

The difference is 5 cents.

~~~Hope this helps~~~ :)

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Christopher Columbus set sail from Spain in 1492. In what year did the Civil War end?
horsena [70]

Answer:

idk when did it end huhuhuhuhuhuhuhuhu

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Find the constant of proportionality in the graph
pshichka [43]

The answer is B. Since the graph increases by 4 on the y-axis as <em>x</em> increases by 1, the constant of proportionality is 4.

7 0
3 years ago
Other questions:
  • Quadrilateral ABDE is a rectangle. DE = 4 in. and BD = 6 in. If the rectangle is rotated about a line through CF, cylinder Y is
    14·2 answers
  • What is the value of q?
    12·2 answers
  • Zeroes of p(x)=x^-2x-3 are
    14·1 answer
  • Please will give brainliest and thanks
    7·1 answer
  • If a system of linear equations consists of two lines that are exactly the same (overlap; produce the same graph), how many solu
    10·1 answer
  • Can someone help me please
    6·2 answers
  • W = p ( y -z ) Please solve this for z.
    7·1 answer
  • A basketball player scores 28 points in
    13·1 answer
  • Juan has $10. He recently got a job and now makes $9.15 an hour. He now has $760.30. How many hours has he worked?
    7·2 answers
  • In the given figure, BAC = 90° and ABC = 45°. Prove that: AB = AC. ​
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!