1answer.
Меню
Ask question
Login
Signup
Ask question
Menu
All categories
English
Mathematics
Social Studies
Business
History
Health
Geography
Biology
Physics
Chemistry
Computers and Technology
Arts
World Languages
Spanish
French
German
Advanced Placement (AP)
SAT
Medicine
Law
Engineering
Artyom0805
[142]
2 years ago
10
There is 3 and 1/2 Cupid of rice. A serving of 2/3. How many servings or rice are made
Mathematics
Answer
Comment
Send
1
answer:
vodomira
[7]
2 years ago
4
0
Ummmm it’s uhhhhh divide the decimals
Send
You might be interested in
Si f(x)=2x-6 , entonces f(3)=?
Natalija [7]
The answer is 0 because you replace the x in the equation with 3 and 2•3=6 6-6=0
4
0
2 years ago
Read 2 more answers
A)ab <br> b)bh <br> c)gc<br> d)fe<br> help me please
mamaluj [8]
Answer:
Its a
Step-by-step explanation:
6
0
2 years ago
Read 2 more answers
Several cases of 16-ounce bottles of water were purchased for $252.00. if one case costs $7.00, how many cases were purchased?
spin [16.1K]
Answer:
36 were bought
Step-by-step explanation:
4
0
2 years ago
Read 2 more answers
What is the end behavior of the function f(x)=2e^x? Select the two correct answers.
deff fn [24]
Answer:
As x approaches infinity, f(x) approaches infinity.
As x approaches negative infinity, f(x) approaches 0.
Step-by-step explanation:
7
0
2 years ago
The diameter of a circular garden is 18 feet. What is the approximate area of the garden?
Lunna [17]
18/2=9
9 is ur radius
Formula for circle:
times radius squared
pi*9^2
pi*81
pi~3.14
3.14*81=
254.34
8
0
2 years ago
Other questions:
Why did the music teacher need a ladder
11
·
2 answers
The perpendicular bisector of side ab of ∆abc intersects the extension of side ac at
12
·
1 answer
I need help with number 10 please
11
·
2 answers
I need only 5,6,7<br><br> i’m so stupid
11
·
1 answer
Can someone solve this problem
14
·
1 answer
Solve for x. x/4 + 6 = 10
11
·
2 answers
HELP PLEASE (i will give brainliest!)
6
·
1 answer
Jody works at an ice cream counter. The ice cream costs $3 per cone. Let c represent the number of ice cream cones she sells. Le
14
·
2 answers
What is the unit rate for 280 students/8 buses?
8
·
2 answers
It is 12:49 what time it will be 30 minutes from now
13
·
2 answers
×
Add answer
Send
×
Login
E-mail
Password
Remember me
Login
Not registered?
Fast signup
×
Signup
Your nickname
E-mail
Password
Signup
close
Login
Signup
Ask question!