1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
melisa1 [442]
3 years ago
13

A snow cone cup is 12 cm tall and has a diameter of 8 cm. Find the volume of flavored ice that can be held inside the snow cone

cup.
Mathematics
2 answers:
Vinvika [58]3 years ago
8 0

Answer:

201.06cm ^3

Step-by-step explanation:

Marina86 [1]3 years ago
7 0
201.06cm^3is the answer
You might be interested in
How long has Brainly been around?
Tamiku [17]

Answer:

about 11 years

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
-4 y over 5 equals -20
AlladinOne [14]

y = 25 is the answer.

8 0
3 years ago
7. If f(x) = -8x +11, find f(-4).​
kobusy [5.1K]

Answer:

Step-by-step explanation:

So

f(x) = -8x +11, for f(-4).​

= -8(-4)+11

= 32 + 11

= 43

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
In 5 rounds of a game, Jill scored -3,8,9,-7, and 13. What integer represents her average score for the 5 rounds?
IgorC [24]
The answer is 9 because 5*(-3)+8+9-(-7)=9
5 0
3 years ago
If a is directly proportional to b/2 and a=1 when b=10, what is the value of a when b=35
iris [78.8K]
The value of a would be 3.5, as a=1 when b=10 means that a is worth 1/10 of b's value. 
5 0
3 years ago
Other questions:
  • Choose the expanded form of this number. 598,695,790,597
    10·1 answer
  • What type of number is 0. 25726
    10·1 answer
  • What is the value of g? 25(g−7)=3 Enter your answer in the box
    7·2 answers
  • The management of the unico department store has decided to enclose an 833 ft2 area outside the building for displaying potted p
    9·1 answer
  • Geometry help needed
    6·2 answers
  • A salon charges $25 for a women haircut, $ 10 for a men haircut and $8 for a child haircut. The salon needs to make at least $43
    15·1 answer
  • If 6 pencils cost $3.60 what is the unit price of the pencils
    12·1 answer
  • Would u have a lamborgini or dodge charger
    9·1 answer
  • Robert bought a house with a 6 percent interest rate. Three months later, the rate dropped to 4.35 percent. Robert was frustrate
    14·1 answer
  • How many times larger is 1,000 than 1?
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!