It costs $36 for 4 movie tickets. What is the unit price
2 answers:
Answer:
$9
Step-by-step explanation:
Total Unit (Movie Tickets) 4
Total Price: 36
36/4=9
Total $9
Answer:
$9 per ticket
Step-by-step explanation:
36/4=9
You might be interested in
Answer:
God is good at all times
Step-by-step explanation:
Answer:
The value was $11.74
Step-by-step explanation:
y = 2(1) + 9.74
y = 11.74
Answer:
480 m²
Step-by-step explanation:
A = bh/2
A = 64 m × 15 m / 2
A = 480 m²
Add the component i apart and the compents j apart
Answer:
i did 352 x 2 witch was 704 so i believe that it is 704 bc it said they sold double the sale of their second week
hoped this helped let me know if it did