1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Natali5045456 [20]
2 years ago
6

The two photos are both for the same question please help I dont know how to solve the revered graph

Mathematics
1 answer:
SVETLANKA909090 [29]2 years ago
4 0

Answer:

point b is plotted incorrectly

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Whats the property? If -7x=14 then 14=-7x
timofeeve [1]

Answer:

the answer is commutative property

Step-by-step explanation:

commutative property is when both constants or variables don't change value when you move them from one side of the equal sign to another such as "a+b = b+a" or " a=b; b=a" both examples do not change value

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Look at the Screenshot
poizon [28]

Answer:

3

Step-by-step explanation:

7 0
2 years ago
Denice is making 25 bouquets. 4/5 of the bouquets are roses and the rest are daisies. How many bouquets are daisies?
erica [24]

Answer:

5 of the bouquets are Daises.

Step-by-step explanation:

25 in all. 4/5 are Roses.

4/5 = Rose Bouquets  1/5 = Daisy Bouquets

4/5 = 20/25  

1/5 = 5/25

So 5 are Daises

7 0
3 years ago
Your test scores in one class are 82 and 88 . What possible scores can you earn on your next test to have a test average between
Amanda [17]

Answer:

85

Step-by-step explanation:

cause the pribabilty ranges on the reciprocal of 90 within..

3 0
2 years ago
Help me! I'm not sure if this is right.
ANTONII [103]
That’s correct :) goood jobbb
3 0
3 years ago
Other questions:
  • Susan wants to compete in a 3.75-mile race.She wants to finish the race in 25.5 minutes. What pace does Susan need to keep per m
    14·1 answer
  • Does anyone know this?
    12·2 answers
  • Dylan buys 3.2 pounds of grapes for $2.56. What is the price per pound of the grape.
    5·1 answer
  • Janice listed the integers below on the chalkboard. Which of these integers has the greatest opposite? 1, –6, 11, –10, –8, 9, 5
    7·1 answer
  • Solve the equation for all real values of x.<br> cosxtanx - 2 cos^2 x=-1
    10·1 answer
  • pls help, i need to write an essay explaining what the difference is between finding the volume and total surface of a shape
    13·2 answers
  • You deposit $650 in a savings account. How long does it take an account with an annual interest rate of 5% to earn $178.25 in in
    13·1 answer
  • 4 1/3ft 12 ft 9 ft what is the volume​
    10·1 answer
  • Write 3/16 as a decimal
    6·2 answers
  • Help .?.??.?.?..??.?.?.?.??.?.?.?.?.?.?,?.?.??
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!