1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Zanzabum
2 years ago
9

Need help! Anyone know?

Mathematics
1 answer:
antiseptic1488 [7]2 years ago
6 0
It’s 90 degrees because it’s a right angle
You might be interested in
How would you graph 10<=20 on a number line graph
ValentinkaMS [17]

Answer:

you would put a point on 10 then an arrow up to 20

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Determine whether quantities vary directly or inversely and find the constant of variation. A teacher grades 25 students essays
Lesechka [4]
IDK the constant and quantities...
First, find how many hours it takes for him to grade 1 essay, 0.16. Then multiply that by 35 to get 5.6.
I hope this is right -_-'
8 0
2 years ago
What would the unit rates be for a man who walked 20 mi in 5 h?
sergey [27]
Four miles every hour
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Alliya spent $6.70 on 12 pencils at the store. Her cost included $0.46 sales tax. How much did each pencil cost? Enter your answ
Kay [80]
Im pretty sure the answer is .52 I got this by subtracting the toatl by the sales tax and then dividing that total by how many pencils were bought : 6.70-.42=6.24, 6.24/12=54
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
6/11+1/2 what is the answer
tester [92]

Answer:

1 1/22

Step-by-step explanation:


5 0
3 years ago
Other questions:
  • Is this right? i’m confused.
    14·2 answers
  • What inequality is represented by this graph. A. X>6 b.x<_6 c. X<6 D. X>_6
    13·1 answer
  • I hope you can see it please help asap
    5·1 answer
  • 3. Two numbers are in the ratio 3:5. If their difference is 12, what are the numbers?​
    13·1 answer
  • alex works for his father assembling clock motors he is paid a piecework rate of $8.50 per motor. this week he assembled 21 moto
    14·2 answers
  • A car is traveling 40 kilometers per hour. What is the speed of that car in meters per second?
    15·2 answers
  • If your going through a tuff time stop and read this!!!!
    12·2 answers
  • What would the equation of the line be that passes through the points (-2,3) and (0,2)?
    9·1 answer
  • Write a function to represent each situation: (Will give brainlest)
    9·2 answers
  • Drag and drop the reasons to correctly complete each box.
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!