1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
ollegr [7]
3 years ago
6

Hi guys merry christmas and happy new year!

Mathematics
2 answers:
Effectus [21]3 years ago
7 0

Step-by-step explanation:

thanks you too merry Christmas

ruslelena [56]3 years ago
6 0
HAPPY HOLIDAYS LIKEWISE!!
You might be interested in
If the radius is 43, find<br> the diameter.
RSB [31]
Diameter = 2 × radius

radius= 43 CM

diameter= 2× 43 CM

diameter= 86 CM
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Evaluate each absolute value expression below | 2 | + | 4 | | − 3 | + | 5 | | − 7 | + | − 1 | − | 6 |
Bingel [31]

Answer:

  44

Step-by-step explanation:

The absolute value symbols turn any negative inside of them to a positive, so your expression is ...

  2 + 4·3 +5·7 +1 -6

  = 2 +12 +35 +1 -6

  = 44

4 0
4 years ago
Sophia uses 8 gallons of gas to drive 204 miles at the same rate how many miles can Sophia drive using 18 gallons of gas
Lady bird [3.3K]

Answer:

Sophia can drive 3672 miles using 18 galloons of gas.

Step-by-step explanation:

204 x 18 = 3672.

8 0
3 years ago
What percent of 200 is 290
GrogVix [38]

\frac{290}{200} * 100 = 1.45 * 100 = 145.

So, Our final answer is 145%
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Chad and his two friends are picking blueberries at a local farm. Chad picked 2 1/2 pounds of blueberries, and one of his friend
xxMikexx [17]
1 3/8 was how many pounds Chad's other friend picked.
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • lewis who is a long distance runner , runs at an average speed of 6miles per hour. three hours after lewis leaves your house , y
    6·1 answer
  • Elliott is baking cookies. For one batch
    6·1 answer
  • Evaluate:<br> |-2|+(-2^3)
    13·2 answers
  • Which statement is true.
    7·1 answer
  • If Greg purchased 6 cups of yellow paint for $54, what is the unit price per cup of yellow paint?
    10·1 answer
  • RADICLES <br><br> Simplify square root 98<br><br> NEEDD HELP ASAP PLEASE!!!!
    6·1 answer
  • The teacher prepares a tour. Its cost is $246 for her and 5 people to take a day-long guided tour of the Eveglades. How much doe
    11·1 answer
  • What are the slope and the y-intercept of the linear function that is represented by the table?
    15·1 answer
  • 1. In a parallelogram ABCD, AD=12cm. if the altitudes corresponding
    7·1 answer
  • What is f+41=−27 thanks
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!