This is social studies put it i. Math don’t mean to be mean
Step-by-step explanation:
x = 1, y = 5
x = 2, y = 3
x =3, y= 1
x=4 y=-1
Answer:
Option 2
Step-by-step explanation:
The quantities are not proportional because the line of the graph is both passing through the origin. It might have been proportional if it was passing through the origin.
5.28 / 12 = 0.44 per oz
7.96 / 18 = 0.4422 rounds to 0.44 per oz
technically, by rounding to the nearest cent, they are the same cost.