Blueberries cost $2.65 per pound and you by 1.2 pounds how much do you pay
2 answers:
Answer:
$ 3.18
Step-by-step explanation:
You multiply 2.65 by 1.2
Answer:
$3.18
Step-by-step explanation:
Multiply the cost by the amount bought.
2.65*1.2=3.18
You might be interested in
72 because you have to find the multiple of all of them<span />
Answer:
The answer is 8 - 4i
you collect the like terms
Answer:
I believe it is y = 9x + 12
Answer:
30seconds
Step-by-step explanation:
if it takes 2 seconds to walk 3steps then in 30 seconds she should have walked 60 steps.
Why did you post it if it’s not a question lol