1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
marishachu [46]
3 years ago
15

Find the area A of polygon TUVWXY with the given vertices.

Mathematics
1 answer:
Alecsey [184]3 years ago
3 0

the a polygon is the middle of

You might be interested in
All real numbers can be written as what?
denis-greek [22]
You can write it with a double barred R.
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
A 3- pack of boxes of juice costs $1.12. A 12-pack of boxes costs $4.38. A case of 24 boxes costs$8.68.Which is the best buy?
just olya [345]
First, you divide the price by the amount of units in the pack. This is how you find how much one unit is worth in that pack. So for the first pack you divide 1.12 by three, and then you have .37333 repeating, which is about 38 cents. Next is the second pack, where we divide 4.38 by 12 which is .365, which is about 37 cents. The last pack is 8.68 divided by  24 which is .361, or about 36 cents. This means that the 24 pack is the best buy.
In real life you should also consider which would be too much for you or not enough. For example,  you might not even need 24 units of juice. You might only need 12 so you don't have too much extra. But hey, this is just a math problem ;)
8 0
3 years ago
The following is a menu at a restaurant:Entree - Cheeseburger, Pizza, Grilled CheeseSides - Fries, SaladDrinks - Mountain Dew, C
SVEN [57.7K]

Answer:

Step-by-step explanation:

8

5 0
3 years ago
Which expression shows the distance you would drive from the gym to the office along this road?
-Dominant- [34]
B because absolute value means the distance of a point on a number line from 0. So the absolute value of -6 is 6 and you add that to 4
3 0
3 years ago
Camille shaded _1 8
san4es73 [151]

Answer:

you are saying it wrong its 1\8 and 3\3

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Other questions:
  • What is the solution to the inequality -4x+3<31
    9·2 answers
  • Nic wants to divide his 1/4 lb of cheese between 8 friends. How much cheese does each friend get?
    14·2 answers
  • Morty buys and sells computer parts he bought two monitors for $25 each and later sold them for 88 each he bought four cases for
    6·1 answer
  • A transformation where a figure is turned around a fixed poing to create an image is called a
    14·1 answer
  • What is Pi* 457363225452-485092526+2671251971947691
    14·1 answer
  • What is the answer to this question?
    15·1 answer
  • Which value of x makes this inequality true?<br> X + 9 &lt; 4x
    14·1 answer
  • What property would you use to solve. x - 3= -5
    8·1 answer
  • How do you give BRAINLYIST for mathematics
    7·2 answers
  • What is the slope of the line which passes through (1,1) and (-1,-9)
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!