1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Ksju [112]
3 years ago
5

Plz help there is another option in question Q1

Mathematics
1 answer:
HACTEHA [7]3 years ago
3 0

Answer:

Check all the boxes

Step-by-step explanation:

You might be interested in
in this question , use 1 foot equalto 12 inches 1 inch equalto 2.5 centimetres change 5 feet 8 inches to centimetres
nasty-shy [4]

Answer: 170 cm

Step-by-step explanation: 5x12=60. 60+8=68. 68x2.5=170.

5 0
3 years ago
what is an equivalent fraction to 3/8 ​? Find a common denominator for the pair of fractions.​ Then, write equivalent fractions
Ann [662]

Answer:

6 1/6

Step-by-step explanation:

A fraction that is equivalent to 3/8 is 6 1/6

5 0
3 years ago
Identify and interpret (explain) one other point on the graph.?
Elanso [62]

Answer:

can i getttt a pictture

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Helppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppp
Anna [14]

Answer:

are you ok?

Step-by-step explanation:

why did you need help lol

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Write an equation that illustrates a number with two decimal places multiplied by a number with one decimal place. The product h
Vilka [71]

Step-by-step explanation:

Let the number with two decimal places be 1.23

Let the number with one decimal place be 4.5

Then 1.23 multiplied by 4.5

= 1.23 × 4.5

= 5.535

The result has more than two nonzero digits.

Note: When you multiply two decimal numbers, the decimal place(s) of the result is the addition of the decimal places of each of the numbers being multiplied.

8 0
3 years ago
Other questions:
  • You start at (5, -2). You move left 5 units and up 6 units. Where do you end?
    6·1 answer
  • Point Q is the midpoint of GH. GQ=2x+3, and GH=5x−5 .
    11·1 answer
  • A 16 ounce package of cereal cost $4.00?what is the unit cost
    7·2 answers
  • Which of the following graphs best represents f(x) = 3 sin 4x + 2?
    10·1 answer
  • 17x25i don't know how to do this
    12·2 answers
  • What percent of $x$ is equal to $40\%$ of $50\%$ of $x$?
    8·1 answer
  • A bag contains 3 blue marbles, 7 red marbles, and 5 blue marbles. If Nathan picks 1 marble from the bag at random, what is the p
    7·1 answer
  • HELP ME FOR BRIANETEST
    6·1 answer
  • Juan went to a wholesale store to buy eggs for his restaurant. The wholesale store only sells eggs by the dozen, at $3.29 per do
    11·2 answers
  • Henry is starting a t-shirt printing business and plans on selling each shirt for $30, with his cost being $8 per shirt. The equ
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!